Airija – keletas įdomių faktų, kurių galbūt nežinojote

AirijaSostinė: Dublinas
Plotas: 70 280 km²
Gyventojų skaičius: 4 mln.
Kalba: Anglų, airių
Pinigai: Euras

Airija priklauso Šiaurės Vakarų Europai. Jos istorijoje gausu ryškiausių įvykių, palikusių pėdsakų kultūroje. Ši šalis turi savo ypatingų bruožų, smarkiai išskiriančių ją iš kitų valstybių. Štai keli faktai apie Airiją, kurių galbūt dar nebuvote girdėję.

Airijos šiaurės rytuose driekiasi „Milžinų kelias“ – užburianti pakrantės vietovė, susidedanti iš 40 tūkst. tarpusavyje susijungusių bazaltinių kolonų, o skirtingai nei Lietuvoje rugpjūčio mėnuo Airijoje laikomas pirmu rudens mėnesiu.

Iki šių dienų Airijos parlamente priimti aktai spausdinami ant specialiai išdirbtos veršiukų odos. Airijos herbe galima išvysti arfą – niekur kitur pasaulyje neišvysi muzikos instrumento kaip valstybinio simbolio, o Airijos globėjas šv. Patrikas laikomas ir Nigerijos globėju. Taip yra todėl, kad Afrikoje darbavosi daug airių misionierių.

Pagrindinis šalies turtas – „Guinnesso“ alus. To paties pavadinimo muziejus-aludė yra tapęs alaus mėgėjų iš viso pasaulio meka. Aludžių lankymas yra mėgstamiausias airių laisvalaikio užsiėmimas ir net vadinamas kultūriniu reiškiniu. Likeris „Baileys“ sudaro 50 procentų Airijos eksportuojamų gėrimų, o jam pagaminti sunaudojama net 43 procentai šalyje primelžiamo pieno.

Šioje šalyje nuo XI a. egzistuoja įdomi tradicija. Vasario 29 d. airių moterys turi teisę pasipiršti vyrams. Jei šie atsisakys vesti, turės sumokėti baudą. Be to, tai vienintelė Europos šalis, kurioje žmonių mažiau nei šunų. Rekordas – Airijos Korko miesto simfoninis orkestras 57 metus grojo būdamas tos pačios sudėties ir dėl to pateko į Guinnesso rekordų knygą!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>