Automobilio garso sistema, ką reikia žinoti?

Automobilyje praleidžiame po keletą valandų per dieną. Kai kurie žmonės net ir visą dieną, neretai tai jiems lengvasis automobilis, mikroautobusas ar sunkvežimis yra pagrindinė darbo vieta. Norint automobilyje turėti kokybišką garso sistemą reikalingi geri komponentai. Kaip ir kitą komforto įrangą šie dalykai nėra pigūs tačiau investuoti į gerą garsą apsimoka, nes automobilyje kuriame muzika skamba gražiau, važiuoti yra maloniau. Garso sistemos komponentų gamintojų yra labai daug. Vieni prekiniai ženklai žinomi jau 20-30 metų, kitų pavadinimai mums nieko nesako ir tuo labiau nekelia jokio pasitikėjimo. Jei nusprendėte savo automobilyje įsirengti garso sistemą, pasikliaukite gerai žinomais gamintojais – Alpine, JBL, Focal ir žinoma, specialistų rekomendacijomis. Tik jie gali tiksliai parinkti komponentus pagal automobilio modelį ir planuojamą garso sistemos galingumą.

Automagnetola

Dažnai sakoma, kad magnetola yra svarbiausia garso sistemai. Ir tai nėra iš piršto laužtas posakis, nes nuo jos iš esmės priklauso garso signalo kokybė. Tam kad muzika gražiai skambėtų reikia tarpusavyje suderinti visus audio komponentus – tai auto garsiakalbiai, stiprintuvas, magnetola, laidai, signalo konverteriai ir kiti susiję priedai kurie padeda išgauti geresnį skambesį. Jei manote, kad gamyklinė automobilio magnetola yra pakankamai gera, tikriausiai jūsų supratimas apie muzikos skambesį yra labiau mėgėjiškas nei profesionalus. Negalima sakyti, kad naujų automobilių magnetolos yra blogos, jos turi integruotus stiprintuvus ir išvysto pakankamai gerą garsą skambesį, tačiau ieškantiems tikrai kokybiško garsų atkūrimo vertėtų pasižvalgyti tarp naujos karto automagnetolų. Jos atkuria tikresnį muzikos skambesį, paryškina tam tikrus tembrus, ką jau kalbėti apie individualias reguliavimo galimybes pagal kiekvieno žmogaus skonį. Naujos automagnetolos turi tik USB jungtį arba Bluetooth sąsają, todėl jei norite klausytis kompaktinių diskų, teks ieškoti senesnio modelio magnetolos. Jei reikia keisti gamyklinę magnetolą, pasidomėkite kokio gylio yra niša ir naują rinkitės pagal šį parametrą.

Stiprintuvas

Originalios magnetolos galingumo paprastai neužtenka reiklesniems melomanams. Didinant garsą, garsai yra iškraipomi tol kol nebeįmanoma klausytis ir muzika skamba tarsi triukšmas. Dėl to kalta ne tik magnetola, tačiau ir garsiakalbiai kurie yra gamykloje gaminami tokių fizinių parametrų ir techninių charakteristikų, kad didinant garso stiprumą nebeatkurią pavyzdžiui žemo tono diapazono. Šiais laikais automobilių gamintojai montuoja tokias garso sistema kurios priimtinos tik minimalius reikalavimus turintiems vairuotojams. Už viską, kas yra geresnės kokybės, reikia mokėti papildomai. Pagerinta garso sistema naujam automobiliui gali kainuoja net iki tūstančio eurų daugiau nei standartinės komplikacijos automobilio. Ir tai tik žinomo gamintojo garsiakalbiai, 6 garsiakalbiai ir žemų dažni garsiakalbis įmontuotas bagažinėje, todėl pagalvokite ar verta tiek mokėti, kai galite už šią sumą gauti geresnį rezultatą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>