Belgija: kuo ji įdomi?

Lietuva - BelgijaBelgija – įdomi šalis, kuri tik neseniai pradėjo populiarėti tarp Lietuvos emigrantų. Šiandien net nėra išskiriama tikslių skaičių, kiek kryptimi Lietuva – Belgija išvyko lietuvių: Belgija kaip emigracijos šalis visur įvardijama kartu su Olandija kaip Nyderlandai. O čia, pagal 2016 metų statistikos duomenis, gyvena 1049 lietuviai.

Belgija yra apgyvendinta itin tankiai, tai viena iš tankiausiai apgyvendintų pasaulio šalių: gyventojų tankumas yra 320 žmonių viename kvadratiniame kilometre. Beje, net 97 procentai Belgijos gyventojų gyvena miestuose. Ši šalis yra viena iš Europos Sąjungos įkūrėjų, taip pat joje yra pagrindinių Europos Sąjungos institucijų būstinės.

Taip pat ši šalis – puiki kryptis trumpai kelionei, nes pasižymi itin įspūdinga gamta ir didinga istorija bei architektūra. Ką turistai turi aplankyti Belgijoje?

  • Atomiumas – tai turistų lankomiausia vieta ir Europos sostinės simbolis.
  • Didžioji Briuselio aikštė – tai išskirtinis eklektikos mišinio pavyzdys, kuriame susijungia skirtingi architektūros stiliai ir kūrėjų vaizduotė. Joje esantys pastatai atspindi kultūrinę regiono įvairovę.
  • La Batte turgus Liege mieste – tai didžiausias turgus Europoje, kurį kasdien aplanko apie šimtas tūkstančių žmonių.

Taip pat įdomu, kad Belgijos teritorijoje yra įvykę daugiau mūšių nei visoje Europoje, o naktį belgų automagistrales galima išvysti net iš Mėnulio – toks puikus jų apšvietimas. Belgijoje buvo išrastas saksofonas, čia pasirodė pirmieji spausdinti laikraščiai pasaulyje, buvo sukurtas matematinis modelis, FTB naudojamas pirštų atspaudams paimti ir sukurta aliejinės tapybos technika.

Belgijos simboliai – šokoladas, bulvytės ir alus. Belgas kasdien suvalgo apie 60 g šokolado (iš viso – 22 kg per metus).

Taigi, nors Belgija tik dabar pradeda populiarėti kaip emigracijos kryptis ir neturite, ką aplankyti šioje šalyje, verta pagalvoti apie trumpą kelionę į Belgiją – šokolado, alaus ir bulvyčių sostinę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>