Burnos higiena

Tinkama burnos higiena yra labai svarbus dalykas, norint džiaugtis sveikas dantimis bei burnos ertme ar akinančia šypsena. Tačiau negalima to daryti bet kaip, reikia tiksliai žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti savo burnos ertmę.

Tarpdančių valymas namuose siūlu, yra labai svarbi proceso dalis. Tai yra geriausias būdas pašalinti nuosėdas esančias tarp dantų, kurių negali pasiekti dantų šepetėlis. Nevalomos nuosėdos gali sukelti įvairias dantų bei dantenų ligas. Jei jums reikia išsirinkti tinkamą dantų siūlą, tačiau nežinote, kuris yra geriausias, tiesiog kreiburnos higienapkitės į savo odontologą – tačiau nepraleiskite šios svarbios burnos higienos procedūros. Jeigu naudojate dantų krapštukus, rekomenduotina juos pakeisti į siūlą, nes dantų krapštukai nėra tokia naudinga burnos higienos priežiūros priemonė palyginus su dantų siūlu.

Pasak nacionalinių sveikatos institutų, dantų skausmas yra dažniausia lėtinė vaikų ir suaugusiųjų liga, nors tai gal būti išvengiama. Saldūs maisto produktai yra pagrindinis šios problemos veiksnys. Cukrus sukelia burnos bakterijas, kurios išleidžia rūgštis, o jos puola dantis ir sukelia danties puvimą. Mažesnis cukraus kiekis yra daug geriau jūsų dantims.
Net po ilgo šveitimo, kaip jūs sužinote, ar efektyviai išvalėte dantis bei burnos ertmę? Tai patikrinti galite suvalgę specialia tabletę, kuri savo sudėtyje turi nekenksmingą dažiklį. Ji parodo bet kokias po valymo paliktas bakterijas. Taip pat galite išbandyti kitą paprastą metodą: palieskite liežuviu visus dantų paviršius, priekyje ir nugaroje. Jei jie liežuvio galiuku jaučiate, kad dantys yra lygūs ir slidūs – ypač žemyn dantenų linija – yra tikimybė, kad jūs valymo procesą atlikote teisingai. Jei nesate tikras, naudokite tabletes, kad pamatytumėte, kokiose srityse dar reikia pavalyti.

Informuokite savo odontologą, jei pastebėsite kraujavimą iš dantenų ar opos žaizdeles. Daugeliu atvejų tam tikri pokyčiai burnos ertmėje būna nekenksmingi, tačiau kai kurie iš jų gali būti ankstyvieji įspėjimai apie ligą. Būtinai leiskite savo dantistui žinoti, kai pastebėsite neįprastą dalyką: kraujavimas, jautrumas, skausmas, spalvos pasikeitimas ar kiti simptomai, kurie nėra jūsų nuomone normalūs. Jis ar ji apžiūrės ligos požymių plotą ir praneš, ar reikia gydymo. Tai dar viena priežastis, kodėl reguliarūs dantų patikrinimai yra tokie svarbūs jūsų burnos sveikatai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>