Būtina pasirūpinti kompiuterio apsauga nuo virusų

Kompiuterio apsauga nuo virusuGyvendami šiandieniniame globaliame skaitmenizuotame pasaulyje kiekvieną dieną, norime to ar ne, susiduriame su informacinėmis technologijomis: darbe dirbame su kompiuteriais, apsipirkinėjame internete, informacijos ieškome internete, mokesčius mokame internetu… taigi, neabejotinai, susiduriame ir su šio pasaulio grėsmėmis. Kadangi didelė dalis mūsų asmeninių gyvenimų – darbai, nuotraukos yra kompiuteriuose, o svarbi asmeninė informacija yra internete – būtina pasirūpinti kompiuterio apsauga nuo virusų. Kompiuterio apsauga nuo virusų kartu yra mūsų apsauga nuo informacijos nutekėjimo, pasisavinimo arba praradimo.

Kažkada kompiuterio apsauga reiškė kompiuterio apsaugojimą nuo plačiausiai paplitusios ir visiems geriausiai žinomos kenkėjiškos programos – Trojos arklio, tačiau nuolat tobulėjant technologijoms, kenkėjiškas programas kuriantys programišiai nuolat tobulina ir savo kūrinius. Todėl svarbu ne tik turėti antivirusinę programą, bet taip pat ją nuolat atnaujinti, nes atnaujinimai programą supažindina su naujai sukurtais arba senais patobulintais virusų ir kitų kenkėjiškų programų naujienomis.

Be virusų kompiuterį reikia apsaugoti ir nuo tokių programų kaip šnipinėjimo programų, reklaminių programų (angl. adware), klavišų registravimo programų ir panašiai. Visa tai padaryti galima pasirinkus kokybišką ir teisiškai legalią antivirusinę programinę įrangą, kuri yra laiku atnaujinama. Nors internete galima rasti nemažai laisvai prieinamos antivirusinės programinės įrangos, patikimiausia visada išliks mokama ir legali įranga. Todėl nepagailėkime savo informacijos apsaugai.

Yra paplitęs ir virusų siuntinėjimas elektroniniais laiškais, todėl labai svarbu neatidarinėti neaiškių laiškų, o tuo labiau – prie tokių laiškų pridėtų priedų, failų ir tokiuose laiškuose esančių nuorodų. Labai svarbu saugoti internete publikuojamus asmeninius duomenis, prisijungimus ir sąskaitas.

Taigi šiandien, kai visas gyvenimas vyksta internete, o gyvenimo be kompiuterio neįsivaizduojame, labai svarbu pasirūpinti savo informacijos apsauga: todėl svarbu kompiuteryje turėti antivirusinę programinę įrangą ir ją nuolat atnaujinti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>