Dovanų idėjos renkant žaislus vaikams

Renkant žaislus  vaikams, stengiamasi, kad dovanos  juos pradžiūgintų, būtų naudingos ir ilgai nenusibostų, nes šiuolaikiniai  vaikai auginami apsupti technologijų ir išmaniųjų įrenginių: lavinantys žaislai skatina vaiką išreikšti save, pažinti aplinką. Parinkus  žaislą, kuris atatinka vaiko  gebėjimus, galima  jį ilgam užimti prasminga veikla. Edukaciniai  žaislai nuo kitų skiriasi tuo, kad vaikas mokosi bendrauti, mąstyti, suprasti, pažinti jį supančią aplinką, klausti ir atsakyti, koordinuoti savo judesius ir daug kitų įgūdžių. Žaislai  vaikams turi būti ekologiški ir saugūs.

Kokį nusipirkti edukacinį žaislą?

Perkant edukacinį žaislą, reikėtų įvertinti ar vaikui  žaislas bus įdomus, to pačio amžiaus vaikų gebėjimai gali skirtis, nes jeigu tenkanti užduotis bus per sunki, bus veltui išleisti pinigai ir žaislas numestas į šalį. Svarbu, atkreipti dėmesį į vaiko pomėgius, jeigu vaikas domisi mašinėlėmis ar robotais, tai jis mieliau su jais ir žais, negu su gyvūnų ar paukščių paveikslėliais. Vaikai dažniausiai nori žaisliukų, kuriuos pamato pas draugus, televiziją ar parduotuvių vitrinoje, tačiau tėvai gali nuspręsti, koks žaislas tinkamiausias jų vaikui. Nuo 1-2 metų amžiaus mažyliams tinka skirtingų formų ir spalvų medinės kaladėlės, kurias reikia išrušiuoti į  skirtingas rūšiavimo lentynėles, įvairūs balansiniai žaidimai lavina akių ir rankų koordinaciją, moko pažinti spalvas. Ypač populiarios magnetinės kaladėlės, jomis galima žaisti deliojant ant magnetinių lentų ir kitų metalinių paviršių. Ant konstruktoriaus detalių esantys ženklai skatina atrasti įvairias galimas detalių jungimo kombinacijas ir figūras. Nuo 3-4 metų vaikams tinka žaidimai, kuriuos galima būtų žaisti su tėvais ar draugais, lavinti kūrybiškumą, kalbą ir socialinius įgūdžius. Vyresniems vaikams reikia susipažinti su įvairiais  gamtos dėsniais, sudėtingomis erdvinėmis formomis, lavinti  mąstymą. Konstruoti  konstruktoriaus sudėtingiausius ir įdomiausius modelius. Pradinukai jau gali atlikti pirmuosius fizinius eksperimentus arba  susipažinti su cheminėmis reakcijomis. Edukacinių žaislų pasirinkimas platus, kad ir kokie būtų jūsų vaikų pomėgiai, tėveliams su savo atžalomis tikrai pavyks surasti tinkamiausį variantą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>