Įmonės steigimas: nebijokite kreiptis pagalbos

Imones steigimasŠiandien įmonės steigimas – itin lengvai prieinamas: įmonę įregistruoti užtrunka vos kelias dienas, o tai padaryti galima, paprasčiausiai, internetu. Daugiau laiko užima domėjimasis įvairiais įstatymais ir verslo pradmenų mokymasis. Tačiau žmogui, kuris anksčiau niekada nėra su tuo susidūręs, milžiniškas informacijos kiekis kartu su rūpesčiu, ar viskas pavyks, gali sukelti sumaištį galvoje. Todėl svarbu nebijoti kreiptis į verslo konsultantus, kurie viską paaiškins, patars ir padės įmonę įsteigti. Šis procesas lengvas teisiškai, tačiau sunkus emociškai, todėl specialistų patarimai – neįkainojami. Galbūt dabar taip nemanote, tačiau ateis diena versle, kai tai įvertinsite. Pirmiausiai, aptarkime tris didžiausius iššūkius, su kuriais tenka susidurti steigiant įmonę – juridine forma, pavadinimu ir adresu.

Juridinė forma. Lietuvoje yra galimybė įregistruoti skirtingų juridinių formų įmones, tačiau populiariausios yra trys – uždaroji akcinė bendrovė (UAB), mažoji bendrija (MB) ir viešoji įstaiga (VšĮ). Pasirinkimą diktuoja daug skirtingų veiksnių: pradedant įstatiniu kapitalu, baigiant įmonės hierarchija.

Pavadinimas. Įmonės pavadinimas turi apribojimų, todėl vien tik sugalvoti patinkantį, lengvai įsimenamą pavadinimą – neužtenka. Jis turi atitikti bendrinės lietuvių kalbos normas, būtina patikrinti, ar pavadinimas arba prekės ženklas jau anksčiau nėra įregistruotas Registrų centre ir Patentų biure.

Registracijos adresas. Tai nebūtinai turi būti įmonės patalpos, nes jų tiesiog galite neturėti. Registruoti įmonę galima kad ir savo namų adresu, tačiau jie turi teisiškai priklausyti Jums. Jei tokių patalpų neturite, įmonę registruoti galite šeimos narių, draugų namų arba kitų patalpų adresu, tačiau registruojant reikės adreso savininko elektroninio patvirtinimo, t. y., elektroninio parašo (jei registruojate įmonę internetu) arba raštiško sutikimo (jei registruojate įmonę fiziniu būdu).

Taigi, jei nusprendėte įsteigti įmonę, tačiau nežinote, nuo ko pradėti, verta kreiptis pagalbos į specialistus, kurie ne tik padės tai padaryti, bet ir pasidalins neįkainojamais patarimais, kad verslo pradžia būtų lengvesnė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>