Atėjo belaidžių technologijų era, tačiau planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų savininkai vis dar yra pririšti prie laidų, kabelių ir lizdų. Jei aktyviai naudojatės įrenginiu: rašote ir skaitote žinutes, kalbatės telefonu ir dalyvaujate vaizdo pokalbiuose, dirbate su programomis, klausote muzikos ir pan., įrenginys gali išsikrauti netikėčiausiu momentu. Turėti įkroviklius kišenėje ar krepšyje – nepadės. Kodėl? Nes ne visada yra prieiga prie elektros tinklo. Šis scenarijus visai nėra optimistiškas, todėl reikia ieškoti alternatyvos šiai problemai išspręsti!
Išorinės baterijos pasirinkimas kartą ir visiems laikams išspręs dažno įtaiso įkrovimo problemą. Pirmiausia išsiaiškinkime, kaip veikia išorinės baterijos.
Išorinis akumuliatorius arba, kaip jis vadinamas, „Power Bank“ yra baterijų rinkinys, surinktas dėkle su universaliu išėjimu (pavyzdžiui, USB jungtimi). Visi esami modeliai skiriasi vienas nuo kito naudojamų medžiagų ir dalių kokybe ir tipu, naudojamų baterijų talpa, įėjimų skaičiumi, dizainu ir kt. Svarbiausia, kad tokio priedo funkcija visada ta pati – mobiliojo ar planšetinio įrenginio įkrovimas. Prieš naudojant bateriją ji iš anksto įkraunamas iš elektros tinklo, o vėliau, esant reikalui prijungiama prie įrenginio.
Tikslios talpos pasirinkimo taisyklės nėra, tačiau tikrai reikėtų rinktis tokį priedą, kurio talpa bus bent 2 kartus didesnė nei jūsų įrenginio baterijos. Išorinė telefono baterija su 2500 mAh baterija turi būti ne mažesnė kaip 5000 mAh. Aukso viduriukas – 6000 mAh talpos baterija, atitinkanti daugelio poreikius. Jei maitinimo bloke naudojama 3,7 V baterija, jos efektyvumas sumažėja perpus. Taip yra dėl to, kad išėjimo įtampai reikia 5 V.
Renkantis išorinę bateriją, turėtumėte atkreipti dėmesį į srovės stiprumą. Jo indikatorius prasideda nuo 0,5A, to pakanka daugeliui išmaniųjų telefonų. Jei akumuliatoriuje yra keli išėjimai, srovės stiprumas gali svyruoti nuo 1 iki 3 A. Planšetinio kompiuterio ir išmaniojo telefono etiketėje pateikiama informacija apie optimalią suvartojamą srovę.
Atsižvelgiant į šį kriterijų, pasirinkimas yra visiškai individualus. Kalbant apie stiprumą, baterija iš plastiko ir metalo yra maždaug vienodos, bet kuriuo atveju skirtumas yra nereikšmingas. Tačiau svoris kardinaliai skiriasi, metalinis aksesuaras daug sunkesnis, tačiau visa jo naudojimo esmė – praktiškumo ir kompaktiškumo derinys viename.
Jei planuojate savo išmaniajam telefonui įsigyti išorinę bateriją, kurią bus patogu naudoti bet kokiomis sąlygomis, atkreipkite dėmesį į tai, kad ji yra kompaktiška ir lengva. Išorinis akumuliatorius yra kompaktiškas priedas, jei išnyksta „lengvumo“ koeficientas, jo vertė mažėja.