Ką daryti, kad kūdikių maitinimas krūtimi netaptų kančia?

Kudikiu maitinimasKiekviena su tuo susidūrusi mama gali pasakyti, kad jautrūs, kraujuojantys arba įtrūkę speneliai arba užsikimšę pieno latakai – didelis nemalonumas, dėl kurio kūdikių maitinimas krūtimi gali tapti tikra kančia, neteikiančia džiaugsmo ir pasitenkinimo nei mamai, nei kūdikiui. Kaip spręsti šias problemas?

Minimalus spenelių jautrumas – visiškai normalus dalykas, tačiau, jei jaučiate itin didelį jautrumą, Jums skauda spenelius, specialistai ir su šia problema susidūrusios mamos rekomenduoja naudoti Multi-Mam kompresus, kurie maloniai vėsina, drėkina ir ramina sudirgusius spenelius. Taip pat, jei turite galimybę, leiskite speneliams „kvėpuoti“, t. y., nesiliesti su drabužiais: kuo daugiau laiko būkite be liemenėles, su laisvais drabužiais arba visai be jų.

Kraujuojantys arba įtrūkę speneliai parodo, kad žindydama kūdikį laikote netaisyklingoje padėtyje arba naudojate netaisyklingą žindymo techniką. Svarbu spenelius gydyti, o dar svarbiau – pašalinti problemą sukėlusias priežastis, kad situacija gerėtų ir kraujuojančių arba įtrūkusių spenelių pavyktų išvengti.

Kad užsikimšo pieno latakai, signalizuoja skausmingas guzelis krūtyje, paraudimas ir aukšta temperatūra. Jei krūtyje jaučiate guzelį, kūdikį žindykite taip, kad kūdikio smakriukas būtų ties guzeliu, o jam žindant mazgelį pamasažuokite slinkdamos spenelio pusės link. Jei reikia, kūdikį iš tos pačios krūties žindykite keletą kartų iš eilės, kol mazgelio nebejausite. Masažuoti galite ir šiltame duše. Taip pat nebijokite ir kūdikį krūtimi maitinkite net esant aukštai temperatūrai.

Taigi, maitinimas krūtimi ne visada yra malonumas, ypač, jei mamą vargina problemos su speneliais: jautrūs, kraujuojantys arba įtrūkę speneliai arba užsikimšę pieno latakai. Tačiau visos šios problemos – išsprendžiamos, tereikia jas atpažinti ir žinoti, kaip elgtis. Tada žindymas netaps kančia, o teiks malonumą tiek mamai, tiek kūdikiui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>