Ką reikėtų žinoti prieš statantis namą?

Sprendimas statyti namą yra lūžio taškas kiekvieno statytojo gyvenime. Kaip įveikti visus formalumus ir susigaudyti dokumentų gausoje? Kada reikalingas statybos leidimas? Raktas į sėkmę yra žinios. Patariame, ko reikėtų nepamiršti ir ką patikrinti prieš statant namą.

Ar radote puikų parduodamą žemės sklypą ramioje ir žalioje vietovėje? Tai puiku, tačiau atminkite, kad kartais skubėjimas yra blogas patarėjas. Todėl geriau viską patikrinti iš anksto, kad išvengtumėte nusivylimo ar didelių problemų statant namą nuo nulio.

Namo statybos etapai

Statant namą nuo nulio, pravartu pradėti nuo sklypo, kuriame ketinate statyti pastatą, teisinio statuso patikrinimo. Viską apie tai sužinosite iš žemės registro. Atidžiai jį patikrinkite ir sužinosite, ar žemė turi statybų sklypo statusą, taigi, ar galite joje statyti namą. Jei nusprendėte statyti individualų namą nuo nulio, jums reikės projekto. Jame turėtų būti atsižvelgta į sklypo dydį, taip pat jo formą ir aplinką.

Namo statybos sąmata

Prieš pradėdami statybas, būtinai įvertinkite savo biudžetą. Jį žinoti bus naudinga nustatant papildomą finansavimą, pvz. nepamirškite, kad nuosavo namo statyba tai ne tik žemės sklypo įsigijimo, statybinių medžiagų ir komandos samdymo išlaidos, bet ir nekilnojamojo turto įsigijimą patvirtinančio akto, oficialių mokesčių ir nenumatytų išlaidų, kurios dažnai atsiranda statybos darbų metu, išlaidos.

Namo statybos eiga

Statant namą labai svarbu išlaikyti tinkamą darbų seką. Tai pagreitina darbus ir padeda sutaupyti šiek tiek pinigų. Būdami statytoju, turite pademonstruoti bent pagrindines statybos taisyklių žinias, be to, gauti daugybę patvirtinimų ir leidimų. Laikydamiesi grafiko, galėsite užbaigti visus numatytus etapus nesijaudindami, kad kurį nors iš jų praleisite.

Kaip planuoti darbų seką?

Darbų statybos aikštelėje seka nepriklauso nuo namo dydžio ar stiliaus, kuriuo jis buvo suprojektuotas. Yra tam tikri elementai, kuriuos turėsite atlikti nepriklausomai nuo jūsų investicijų vertės. Prieš surašydami visas užduotis, suskirstykite procesą į kelis etapus. Taip pat atsižvelkite į oro sąlygas. Kai kurių darbų, pavyzdžiui, tinkavimo, negalima atlikti per šalčius. Prieš galvodami apie naujų durų, čiaupų ar svetainės baldų pirkimą, būtina atlikti parengiamuosius darbus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>