Kaip išsirinkti laką medienai?

Iš pradžių reikia paminėti, kad nėra universalaus medienos lako, o jei kas sako kitaip – tai netiesa. Lakai skiriasi savo sudėtimi, o sudėtis lemia atsparumą įvairiems kenksmingiems veiksniams, taip pat su kai kuriomis medienos rūšimis tam tikras lakas deri geriau, o su kitomis – blogiau.

Vidaus ir lauko medienos lakai

Lakas, skirtas naudoti lauke paprastai sukuria storesnę, patvaresnę ir mažiau akytą dangą, kurio dėka mediena yra geriau apsaugoma nuo mechaninių pažeidimų ir drėgmės patekimo į gilesnius medienos sluoksnius. Vidaus interjero medienos lakai yra mažiau atsparūs oro sąlygoms bei pokyčiams, jie dažnai suteikia ribotą apsaugą nuo mechaninių pažeidimų, tačiau paprastai yra šiek tiek lengviau tepami ir greičiau išdžiūsta.

Galimi vandens pagrindo lakai medienai

Skirtingų tipų lakai po išdžiūvimo gali suteikti skirtingą estetinę išvaizdą medienai. Praktiškai visi jie blizga iškart po naudojimo, tačiau lakui išdžiūvus išvaizda gali visiškai pasikeisti.

1. Matinis medienos lakas – nulakavus šiuo laku medienoje nesimato smulkių įbrėžimų, tačiau įprasta matinė danga yra šiek tiek mažiau atspari drėgmei.

2. Blizgus medienos lakas – čia skirtingi gamintojai naudoja skirtingas formules. Ir būtent šios klasės lakai skiriasi labiausiai.

3. Didelio blizgumo medienos lakas – šis geriausiai užtikrina apsaugą nuo drėgmės, tačiau kuo lygesnis yra paviršius, tuo labiau yra matomi įvairūs įbrėžimai bei pažeidimai, net jei danga jiems yra atspari.

Medienos lakų spalvos

Lakų spalvos yra derinamos prie medienos rūšies. Galima nusipirkti laką, skirtą maišyti su pigmentais arba užsisakyti individualią lako spalvą. Populiariausias pasirinkimas yra bespalvis blizgus arba matinis medienos lakas. Kiekvienas lakas su tam tikru atspalviu yra derinamos prie medienos, jog pabrėžtų natūralaus medžio grožį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>