Kaip išsirinkti optimalų vazono dydį augalui, ką svarbu žinoti?

Kambariniai augalai yra būtini kiekvienuose namuose. Be naudos orui ir patrauklios išvaizdos, kambarinės gėlės į interjerą įneša ryškių spalvų, jaukumo ir namų šilumos. Kad gėlė augtų ir vystytųsi, būtina tinkamai pasirinkti kambarinio augalo vazoną, atsižvelgti į gyvo organizmo poreikius ir derinti juos su interjero stiliumi.

Atrodytų, ko dar reikia augalui, be žemės ir savalaikio laistymo. Tačiau bet kuris augalas turi tam tikrų reikalavimų šaknų sistemos vystymuisi ir sėkmingam gyvenimo ciklui. Tiek kambarinių, tiek lauko augalų vazonų reikalavimai nėra išimtis, vazonas augalams turi būti parinktas pagal tam tikras taisykles, kitaip augalas nesivystys ir nuvys.

Prieš pirkdami vazoną augalui atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus:

  • Vazono aukštis ir skersmuo. Šie parametrai yra tarpusavyje susiję, ir daugumai

augalų ši taisyklė tinka: vazono aukštis turi būti lygus skersmeniui. Tačiau kai kuriems augalams su seklia šaknų sistema, pavyzdžiui kaip sukulentams, reikia didesnio vazonėlio skersmens nei aukščio, o masyvioms gėlėms priešingai turėtų būti –  aukštis didesnis už skersmenį. Atkreipkite dėmesį, kad viršutinis skersmuo turi būti didesnis už apatinį ir vidurinį, kitaip persodindami pažeisite augalo šaknis, išaugusias išgaubtoje vazono dalyje.

  • Vazono medžiagą pasirinkite pagal savo pageidavimus. Keramikiniai vazonai

yra sunkus ir stabilūs. Vazonai iš plastiko džiugins moderniomis spalvomis ir dizainu. Keramikiniams vazonams, būtinos drenažo angos, plastikinius vazonus jau yra galimybė įsigyti su išmania integruota laistymo sistema. Išsamiau apie tai, kaip išsirinkti geriausią ir tinkamiausią vazoną galima kreiptis į pardavėjus internete.

Tiems, kurie ilgą laiką užsiima namų gėlininkyste, skirtumas tarp vazonų yra akivaizdus. Vazonas augalui yra jo namai. Kiekviena gėlė turi savo poreikius ir kaprizus, į kuriuos būtina atsižvelgti, kad savo išpuoselėtais augalais galėtumėte džiaugtis ir didžiuotis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>