Kaip tėveliai turėtų paruošti savo vaikus naujiems mokslo metams?

kuprines pradinukamsBaigiasi nerūpestinga vasara, pramogos, žaidimai prasideda mokyklos dienotvarkė. Savo pradinukams tėveliai turėtų padėti pasiruošti ir fiziškai, ir psichologiškai. Vaiko sveikatai ir sėkmingiems mokslams svarbus tinkamas poilsis ir mityba. Valgyti vaikas turi 4-5 kartus per dieną. Vaikui reikalingi kalcio turintys maisto produktai: varškė, pienas, sūris, būtini baltymai, kurių yra žuvyje ir mėsoje, taip pat daržovės bei vaisiai.

Kokia turi būti kuprinė pradinukams?

Kuprinė turi būti su ergonomine nugarėle ir aprūpinta atšvaitais. Mergaitėms skirtos kuprinės praktiškos, gražios ir spalvingos, o berniukams patinka kuprinės su jų mėgstamais herojais. Renkantis kuprinę reikia žinoti, kad:

  • Mokyklinė kuprinė neturi būti platesnė nei jūsų vaiko pečiai;
  • Viršutinis kuprinės kraštas turi baigtis ties jūsų vaiko pečių linija;
  • Apatinis kuprinės kraštas turi baigtis ties jūsų vaiko juosmens linija;
  • Kuprinė turi būti prigludusi prie jūsų vaiko nugaros;
  • Kuprinės petnešos nuolat reguliuojamos atsižvelgiant į jūsų vaiko augimą;
  • Reguliuojamų petnešų dėka, kuprinę galima pritaikyti individualiai, pagal vaiko ūgį;
  • Vaiko stuburas apsaugomas ergonominės nugarėlės formos.

Kaip tvarkingai susidėti daiktus į kuprinę?

Kuprinės forma turi būti tokia, kad joje tvarkingai tilptų knygos, sąsiuviniai bei kiti mokykloje reikalingi daiktai. Kuprinės viduje yra skyriai, kurie atskiria didesnius daiktus nuo mažesnių. Taip pat svarbu, ar kuprinė turi papildomų kišenių skirtų susidėti smulkesniems daiktams. Sunkiausius daiktus reikėtų dėti į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės. Patogi kuprinė bus su dvejais reguliuojamo ilgio, plačiais, paminkštintais diržais, nešant kuprinę, visada užsidėti diržus ant abiejų pečių, nes nešiojant kuprinę ant vienos peties, stuburas krypsta į vieną pusę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>