Kas sieja sidabrą ir krikštynas?

Krikstynu dovanosSidabras – tai mėnulio metalas, simbolizuojantis dvasios tyrumą, todėl sidabro dirbiniai – populiariausios krikštynų dovanos. Tikima, kad sidabras turi magiškų galių ir savybę į save sugerti visus žmogaus išgyvenimus ir blogas emocijas, todėl tokia krikštynų dovana simbolizuoja emocinę pagalbą, kai vaikas susidurs su gyvenimo negandomis ir sunkumais.

Tačiau svarbiausia sidabro savybė – antibakterinis poveikis, nes sidabras turi baktericidinių savybių, todėl sidabras yra plačiai naudojamas vaistų ir kosmetikos gamyboje. Visi žinome tradiciją mesti monetas į šulinį, tačiau ar visi žinome, iš kur ji kilusi? Senovės indai sidabrą mesdavo į vandens ąsočius, nes dėl baktericidinių savybių sidabras ilgiau išlaikydavo vandenį sveiką ir jame nesiveisdavo bakterijos, todėl indai išvengdavo bakterinių susirgimų. Vėliau sidabras buvo pradėtas mesti ir į šulinius bei kitus geriamojo vandens šaltinius. Būtent iš to ir yra kilusi ši tradicija. Tačiau nereikia žvalgytis į tradicijas, sidabras dėl šios savybės dabar yra plačiai naudojamas vandens filtrų gamyboje.

Tačiau sidabras pasižymi ir kitomis organizmui naudingomis ir gydančiomis savybėmis, taip pat raminančiomis. Specialistai teigia, kad, jei esate nervingas, irzlus, neramus, jums padės sidabras: užtenka turėti bent vieną sidabrinį papuošalą ir palaipsniui pasijusite geriau. Tai dar viena priežastis, dėl kurios krikštynoms dažnai pasirenkamas sidabras – jis padeda kūdikiui nusiraminti, užtenka, kad sidabrinis dirbinys, sidabrinė krikštynų dovana, būtų kambaryje netoli kūdikio. Jei tai sidabrinis šaukštelis arba barškutis – užtenka, jei jis bus padėtas ant lentynos, esančios kūdikio lovelės gale.

Taigi, jei galvojate, ką dovanoti krikštynų proga, specialistai rekomenduoja rinktis gaminius iš sidabro, nes tai ne tik dovana visam gyvenimui, bet ir emocinė pagalba, padedanti kūdikiui nusiraminti arba sugerianti blogas emocijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>