Kiemo apželdinimas: štai, ko svarbu nepamiršti

Drąsiai galima sakyti, kad jūsų kiemas yra viena svarbiausių vietų jums visame pasaulyje. Juk būtent šioje erdvėje vyksta tiek daug svarbių procesų: rytinės kavos gėrimas, jaukios vakarienės su šeima ar draugais po atviru dangumi, jūsų maudynės ar žaidimai su kamuoliu, o taip pat labai tikėtina, kad ir jūsų augintinis čia turi ne vieną mielą vietelę susiradęs.

Taigi, kai kiemas yra reikalingas tokiam dideliam būriui įvairiausio amžiaus (ir, nepabijokime to žodžio – įvairiausio plauko), žmonių bei augintinių, nieko keista, kad kiemui keliama tiek daug reikalavimų. Jis turi būti jaukus, mielas, dekoratyvus. O visa tai pasiekti įmanoma tik tuo atveju, jei kiemo apželdinimas buvo atliktas tinkamai. Iš tiesų, šia tema būtų galima kalbėti valandų valandą, tačiau keletą svarbiausių akcentų paminėsime jau netrukus ir jei juos įgyvendinsite, galite būti tikri – nesinorės net kojos kelti iš savo kiemo.

Jaukumas, užuovėja, švaresnis oras bei priedanga nuo pašalinių akių
Kai kiemas turi atitiktų tiek daug įvairių reikalavimų, natūralu, kad turime ieškoti daugiafunkcinių sprendimų. Gera žinia ta, kad daug funkcijų gali atlikti ir augalai, kuriuos galite pasodinti tiesiog šioje erdvėje. Vienas tokių pasirinkimų yra visiems puikiai pažįstamos bei daugelio mėgstamos tujos. Žinoma, jei pasodinsite vos vieną ar kelias tujas, pageidaujamą efektą išgauti bus tikrai sunku, tačiau, jeigu jūsų kiemą puoš iš juos bent 20 tujų eilė, bus galima tikėtis puikaus rezultato. Tokia žalia siena suteiks jūsų kiemui jaukumo, taps patikima užuovėja nuo stipraus vėjo, bent jau iš dalies sulaikys nuo gatvės sklindančias dulkes, ir, žinoma, saugos nuo pašalinių žmonių akių. Vos viena augalo rūšis, o efektas – keliagubas.

Gėlių žiedai – vos 4 – 5 spalvų
Savaime suprantama, gėlės yra tiesiog būtinas akcentas, jeigu norime, kad ši erdvė būtų estetika bei jauki. Tačiau pradėjus jas sodinti, reikėtų prisiminti, kad ne visada daugiau yra geriau. Orientuokitės tik į 4 – 5 spalvų gėlių žiedus, tokiu atveju užtikrinsite ne tik estetišką, bet ir skoningą, subtilų vaizdą.

Vos kelios paprastos taisyklės pavers jūsų kiemą jaukia, švaria bei itin estetiška erdve, kurioje bus malonu leisti laiką tiek jums, tiek jūsų svečiams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>