Kiemo vartų automatika: kas svarbu?

Vartu automatikaKiemo vartų automatika gali būti dviejų tipų: varstomų ir stumdomų kiemo vartų. Abu vartų tipai turi savų privalumų, savų trūkumų ir abiem jiems yra keliami skirtingi dydžio apribojimai bei kiti reikalavimai, užtikrinantys, kad kiemo vartai tarnautų ilgai, saugiai ir kokybiškai.

Varstomi vartai tinkamesni didesnėms teritorijoms, kur į kiemą atveriami vartai netrukdo kitiems kiemo objektams ir automobiliams, stovintiems kieme. Taip pat sklypams, kurie neturi ilgos tiesiosios sklypo kraštinės, kur yra montuojami vartai, o sklypas nusisuka. Projektuojant atveriamus kiemo vartus, būtina įvertinti, ar vartai, jei jie bus atveriami į gatvę, netrukdys šaligatviu einantiems pėstiesiems, neribos matomumo, jei šalia yra pėsčiųjų perėja, taip pat neribos matomumo sklypo šeimininkams, išvažiuojantiems iš kiemo automobiliu.

Stumdomi vartai tinkamesni mažesnėms teritorijoms, kur atveriamų vartų sumontuoti neįmanoma arba jie labai trukdys judėjimą kieme, trukdys kitiems kiemo objektams arba automobiliams, stovintiems kieme. Taip pat tais atvejais, kai atverti į gatvę jų neįmanoma, nes jie riboja matomumą, trukdo pėstiesiems ir pan. Tačiau projektuojant stumdomus vartus reikia žinoti, kad jiems reikia ilgesnės sklypo tiesiosios kraštinės, kur bus vartai. Pavyzdžiui, jei įvažiavimas yra 4 metrų pločio, tai vartai iš viso yra 6 metrų pločio, o vietos jiems atsidaryti turi būti palikta 6,2 metrai. Taip pat svarbu netaupyti renkantis stumdomų vartų automatiką, nes čia visa vartų jėga tenka vienai kraštinei, todėl išlieka didesnė vartų deformacijų tikimybė.

Taigi, tiek atveriami, tiek nustumiami kiemo vartai turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau tai ne vieninteliai kriterijai renkantis vartų automatikos tipą, nes ne mažiau svarbu – įvertinti tiek vienam, tiek kitam vartų tipui keliamus reikalavimus ir rekomendacijas. Visa tai padės išsirinkti geriausią sprendimą Jūsų kiemui.

One thought on “Kiemo vartų automatika: kas svarbu?

  1. stumdomi kiemo vartai

    Pas mus namuose įrengti stumdomi kiemo vartai, nors vietos kieme ir gana daug, tačiau nesprendėme rinktis būtent stumdomus. Kol kas viskas kaip ir neblogai ir esame patenkinti.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>