Kodėl verta naudoti kontraceptines priemones?

kontracepcijaYra žmonių, kurie lytiškai santykiaudami kontraceptinių priemonių nenaudoja, tai argumentuodami tuo, jog kontraceptinės priemonės turi daugiau minusų nei pliusų. Vis dėlto, dažniausiai tokią situaciją lemia ne konkretūs argumentai, o informuotumo trūkumas, kadangi privalumų kontraceptinės priemonės turi tikrai daugiau nei vienokių ar kitokių neigiamų savybių. Būtent apie esminius privalumus, lemiančius kontraceptinių priemonių naudą, šiandien ir kalbėsime.

Kontraceptinės priemonės saugo nuo apvaisinimo
Neabejotinai pagrindinis kontraceptinių priemonių privalumas yra tai, jog tokios priemonės leidžia apsisaugoti nuo apvaisinimo rizikos. Taip, yra ir kitų būdų, leidžiančių išvengti naujos gyvybės užsimezgimo, iš kurių populiariausias – natūralus vaisingumo kontroliavimas. Vis dėlto, nuo to saugotis naudojantis kontraceptinėmis priemonėmis yra žymiai lengviau, kas ir lemia tai, jog žmonės mielai nuo apvaisinimo rizikos saugosi būtent tokiu būdu.

Tai saugo ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų
Dar vienas labai didelis kontraceptinių priemonių privalumas yra tai, jog jos saugo žmones ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Taip, jei kalbėsime apie poras, kurios lytiniais santykiais užsiima tik tarpusavyje, joms šis kontraceptinių priemonių privalumas neturi didesnės reikšmės, kadangi jiems tereikia pasitikrinti pas gydytojus, bei nustačius, jog nei vienas neserga tokiomis ligomis belieka mėgautis lytinių santykių teikiamais malonumais. Vis dėlto, jei kalbėsime apie tuos žmones, kurie seksu nuolatos užsiima su skirtingais žmonėmis, jiems tai yra labai svarbu, kadangi kiekvienas naujas žmogus yra potencialus šių labai sunkiai gydomų ligų pernešėjas, kas ypač padidina riziką, jog galiausiai susitiksite su tokiu žmogumi, kuris serga tuo, nuo ko ir leidžia saugotis kontraceptinės priemonės. Nepamirškite to, jog šią funkciją atlieka ne visa kontracepcija – nuo lytiniu būdu plintančių ligų saugo tik dalis šių priemonių, iš kurių geriausiai žinoma – prezervatyvai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>