Kokį šilumos siurblį pasirinkti?

Ko gero pastebėjote prie individualių namų pastatytas dideles dėžes panašias į galingus ventiliatorius. Didelė tikimybė, kad tai ne oro kondicionieriai, o šilumos siurbliai oras vanduo. Kodėl jie tokie madingi šiuo metu ir kaip nuspręsti ar jis tinka jūsų namams?

Jei nors kiek domėjotės šiuo šildymo būdu, turbūt girdėjote įvairiausių atsiliepimų. Šilumos siurblį sudaro rinkinys iš trijų įrenginių. Tai išorinis blokas, viduje išvedžioti vamzdžiai ir valdymo pultas. Išoriniame bloke vyksta esminis procesas, kai iš lauko oro surenkama šiluma kompresoriaus ir freono dėka cirkuliuoja po namus skleisdama šilumą. Tokiu pat principu šilumos siurblys veikia ir atlikdamas šaldymo funkciją. Tai yra patogu, nes šis įrenginys yra išnaudojamas visais metų laikais. Ar šilumos siurblys gali ženkliai sumažinti šildymo išlaidas? Tai priklauso nuo keletos dalykų.

Pagal ką rinktis?

Kai renkatės kokį šilumos siurblį pirkti, visuomet rinkitės tą kuris efektyvesnis. Ši taisyklė galioja bet kokio tipo šildymo katilui, tame tarpe ir šilumos siurbliui. Į efektyvumą reikėtų žiūrėti kaip į visumą, tai reiškia, kad ir namo apšiltinimo sluoksnis turi būti storas, minimalūs šalčio tiltai ir energetiniai nuostoliai per langus, ventiliacijos angas ir pan. Kuo sandaresnis namas, tuo ir šildymo reikės mažiau.

Namo plotas ir kambarių išdėstymas tai pat svarbu, nuo to priklauso kokio galingumo šilumos siurblio išorinio bloko reikės ir kaip bus išdėstyti šildymo vamzdynai.

Šilumos siurblių gamintojų yra daug. Jei palyginsite šilumos siurblių oras-vanduo kainas, jos gali skirtis net trečdaliu. Taip yra todėl, kad patikimų gamintojų gaminių parametrai atspindi tikrovę, o mažai žinomų gamintojų iš Kinijos gaminiai neatspindi realybės. Stebuklų nebūna. Mokėdami mažiau už įrenginį jūs gaunate mažesnio galingumo ir daugiau energijos eikvojantį siurblį. Kiekvienas šimtas eurų kurį mokate už prestižinį gaminį jums atsipirks ilguoju laikotarpiu, nes mokėsite mažiau už elektrą. Žmogui gana sunku rinktis tokius įrenginius, norėdami geriau suprasti apie gaminių skirtumus, palyginkite jų metines energijos suvartojimo sąnaudas, koks efektyvumas dirbant prie žemos temperatūros, naudingumo koeficientas. Fujitsu, Mitsubishi, Daikin – tai įmonės kurių gaminiais galite pasitikėti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>