Koks logiškas terasos įrengimo aukštis?

Nusprendus savo sodą “papuošti” terasa – reikia apgalvoti labai daug smulkmenų. Skirti laiko detalėms – būtina, kadangi terasa, kaip ir kiekvienas namų kambarys bei pagalbinės patalpos – statomi daugeliui metų, tad išbaigti juos iki tobulumo – verta.

Vienas pradinių terasos įrengimo žingsnių yra nuspręsti – kokiame aukštyje ji turi būti. Juk svarbu ne tik atitikti technologinius reikalavimus, tačiau taip pat ir saugumo bei estetikos.

Terasos aukštis, pirmiausia, turi būti logiškas. Tai yra, kad į šią lauko erdvę būtų paprasta patekti iš namų. Dažniausiai derinamasi prie durų rėmo, tačiau galima ir prie lango arba palangės (priklausomai nuo namo tipo). Jeigu planuojama terasa bus aukštesnė (apie 30 cm) – tuomet geriausia daryti iš lauko pusės bent jau vieną laiptelį. Ne tik atrodys gražiau, tačiau ir bus saugiau (ypač turintiems mažų vaikų arba gyvūnų).

Specialistai, priklausomai nuo kiekvienos situacijos, rekomenduoja terasas rengti kuo žemiau. Tuomet ne tik bus paprasta į ją ateiti iš skirtingų pusių – ne tik kambario, tačiau taip pat ir lauko. Jeigu darysite laiptelį – geriausia, kad jis “juostų” visą terasą, o ne būtų tik tam tikroje vietoje. Bet vėl – viskas priklauso nuo smulkmenų. Jeigu Jums norisi terasos su turėklais – laiptelis toje vietoje neturi prasmės. O turėklai komponuojami ne tik dėl saugumo, tačiau ir estetikos.

Jeigu norite neįprastesnių sprendimų – gražiai atrodo terasa sumontuota keliais aukščio lygiais.  Visus juos siūlome padengti specialiomis terasinėmis lentomis. Plačiau apie jas galite skaityti čia: https://www.prodeck.lt/wpc-terasines-lentos/. Skirtingose pakopose galima rengti ir skirtingas laisvalaikio erdves. Vienos tinkamos ramiam pasibuvimui – jose galima komponuoti pledus su pagalvėmis. Platesnės pakopos gali būti vaikų žaidimų erdvės. Pati aukščiausia pakopa, kuri yra didžiausių matmenų – skirta stalui, kėdėms, daugelis mėgsta jose komponuoti lovas, sūpynes ir kitus baldus, kurie ne tik suteikia daugiau jaukumo, tačiau ir yra funkcionalūs.

Pasirūpinus terasos stiklinimu – tai bus lauko erdvė, kuri tarnaus Jums visus metus. Žinoma, nepamirškite ir šildytuvų (tam geriausiai tinka dujiniai), kurie ne tik suteikia daugiau komforto, tačiau ir puikiai atrodo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>