Kur dažniausiai emigruoja lietuviai?

Emigracija yra vienas aktyviausiai linksniuojamų žodžių mūsų šalyje. Juk sunku būtų rasti šeima, kurioje nėra nei vieno emigravusio žmogaus, tad ir pokalbis su artimais per Skype – gana įprastas. Žinoma, kai galimybės ne tik daugiau uždirbti, tačiau ir pamatyti pasualio yra tokios atviros – jomis pasinaudoti būtina tiesa?

Juolab, galimas darbas užsienyje poroms, tiems, kurie nemoka kalbos, tieks, kurie neturi jokios specialybės… Visiems, kurie nori dirbti. O kokios kryptys labiausiai traukia lietuvius ir kodėl?

Vokietija

Viena patraukliausių šalių yra Vokietija, kuri dažniausiai džiugina patraukliu atlyginimu. Gana gajus mitas, kad čia keliauja tik tie, kurie nori dirbti slaugoje. Taip lietuviai, kurie turi reikalingą išsilavinimą – tikrai gali išbandyti savo karjerą slaugos sferoje, tačiau pirmiausia reikia baigti kursus, žinoma, atestatas turėtų būti verčiamas į vietinių kalbą. Keliauti pas agentūrą ieškantiems slaugos darbo – kur kas paprasčiau, kadangi sutvarkomi visi reikalingi dokumentai.

Belgija

Dar viena vakarietiška šalis yra Belgija, kuri taip at vilioja patraukliu darbo atlygiu. Daugelis žmonių džiaugiasi, kad tai šalis, kurioje lengva kilti karjeros laiptais. Ne veltui sakoma, kad svarbiausia – noras dirbti, o kadangi lietuviai belgų akyse dažniausiai laikomi labai darbščiais, džiugina tai, kad ir vietoje dažnai mokomasi kalbos, kuri padeda siekti daugiau.

Olandija

Taip pat vertinama ir Olandija, kurioje labai dažnai keliaujama į daržus, šiltnamius, taip pat į kitų augalų auginimo vietas. Taip, darbas nėra lengvas, tačiau daugelis žmonių džiaugiasi, kad dažniausiai galima dirbti be kalbos. Taip pat Olandijoje labai dažnai siūlomas sezoninis darbas, kuris leidžia užsidirbti studentams, moksleiviams ir kitiems asmenims, kuriems tinka darbas trunkantis kelis mėnesiu.

Suomija

Skandinavų šalys visada laikomos vienomis patraukliausių lietuviams. Žinoma, dėl algos, taip pat darbo pasiūlos ir tiems, kurie nemoka kalbos. Daugiausia pasiūlymų fabrikuose, žuvynuose bei statybose.

Danija

Danija taip pat pasirenkama dėl aukšto pragyvenimo lygio bei galimybes būti ramiu dėl socialinių garantijų, kurios suteikia saugumo jausmą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>