Kuri šildymo sistema patogiausia?

sildymo sistema namuiVystantis technologijoms efektyvūs ir patikimi tam vis nauji gyvenamųjų namų ir komercinių patalpų šildymo būdai. Saulės, vėjo energija ir elektra yra neabejotini ateities sprendimai vis plačiau naudojami šiandien, tačiau net ir pati patogiausia šildymo sistema visuomet yra lyginama su kitų šildymo būdų kaštų atžvilgiu.

Dujos. Šildymas dujomis yra vadinamas vienu patogiausiu ir lengviausiai įrengiamų šildymo sistemų. Svarbiausia, kad dujų trasa nebūtų nutolusi nuo jūsų namo toliau nei 50 metrų nes valstybė įsipareigoja atvesti dujas iki sklypo ribos ir kuo toliau jūsų nutolęs nuo sklypo ribos tuo daugiau teks mokėti už dujų vamzdžio požeminį atvedimą. Pati sistema yra gana paprasta, tai dujinis katilas, boileris ir prijungti radiatoriai arba grindų šildymo vamzdeliai kurių dėka dujinis katilas gali dirbti itin efektyviai ir jei tikėtume gamintojų skelbiama informacija naudingumo koeficientas siekia virš 100 proc. kai tuo tarpu malkinių katilų siekia vos 60-80 proc.

Renkantis šildymo sistema namui nesant šalia sklypo visoms komunikacijoms tenka pagalvoti ir apie alternatyvius kūrenimo būdus. Vienas iš labai populiarėjančių šiuo metu yra būsto apšildymas kūrentant granules kuris yra net 20 procentų pigesnis nei šildantis gamtinėmis dujomis. Renkantis šį šildymo būdą reikia planuoti katilinės dydį ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų nes čia turės tilpti ir specialus bunkeris į kurį pilamos granulės, taip pat vieta granulėms supakuotoms maišuose saugoti. Patogumą lemia tai, kad granulės yra švarios, kūrenimas nesukelia dulkių, nėra šiukšlių, peleningumas tik 0,6 procento.

Kietas kuras. Apie tradicines kieto kuro šildymo sistemas naudojant malkas ir anglis kalbėti daug neverta. Privalumų čia nedaug, tik mažesnė kaina. Kiek purvo per šildymo sezoną teks išvalyti iš katilinės galite skaičiuoti kubiniais metrais, nepamirškite pridėti savo darbo sąnaudų skaldant ir nešiojant malkas ir žinoma atmosferos taršos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>