Laisvalaikio praleidimo būdas vasarą – plaukimas baidarėmis

Vasara – puikus laikas praleisti laiką gamtoje su artimaisiais. Jos metu galima sugalvoti begalę įvairių užsiėmimų. Vieni maudosi prie jūros ar ežerų, kiti mėgaujasi ant laužo keptu maistu, o dar kiti bando laisvalaikį praleisti aktyviai. Aktyviam laisvalaikiui galima pasirinkti daugybę pramogų, tačiau viena populiariausių ir daugumos jau išbandyta – plaukimas baidarėmis. Ši pramoga puikiai tinka tiek išvykoms su šeima ar draugais, tiek ir bandant sustiprinti bendravimą darbo kolektyve. Baidarės tinka visiems, kas nebijo vandens ir mėgsta smagiai pasportuoti.

Plaukimas baidarėmis tai ir sportas ir pramoga vienoje vietoje. Šis užsiėmimas priverčia kartais pasukti galvą kaip tam tikrais momentais reikia pasukti baidarę ar įveikti netikėtą kliūti bei verčia fiziškai pasportuoti, kai srauni upė nuneša baidarę ne į tą pusę kur norima ar priešais matomas didelis vingis. Visos šios kliūtys dažniausiai įveikiamos poroje, o tai pagerina bendravimo įgūdžius ir priverčia apie viską mąstyti nestandartiškai.

Baidarių maršrutai

Baidarių maršrutai Lietuvoje yra labai įvairūs. Daugelis žmonių nuomoja baidares plaukimui bene kiekviena upe. Norint pasiruošti tokiai pramogai nebūtina jokia speciali įranga, nebent plaukioti žadama su nuosava baidare. Paprastai, nuomojant baidares, žmogus privalo pasirūpinti tik keliais dalykais. Svarbu, kad būtų patogi ir sušlapti nebijanti apranga. Dažnais atvejais žmonės rengiasi maudymosi kostiumėlius ir jokių didesnių problemų dėl to nebūna. Svarbu tik prisiminti, kad jei plaukiojant žadamas itin šiltas oras bei giedras dangus, reikia pasirūpinti apsauga nuo saulės. Tokiu atveju būtina dėvėti kepurę, kuri apsaugotų galvą nuo saulės smūgio bei būti užsitepus apsauginiu kremu, kuris apsaugotų nuo rimtų saulės nudegimų. Kelionės metu taip pat pravartu turėti ir geriamo vandens, nes intensyvus irklavimas bei šiltas oras gali priversti kūną smarkiai prakaituoti, o tai gali pašalinti svarbius mineralus ir žmogus gali pradėti jausti silpnumą ar net nualpti. Todėl rekomenduojama kūną reguliariai drėkinti ir atgaivinti upės vandeniu.

Taigi, plaukimas baidarėmis tai ypač smagi ir įtraukianti pramoga, kuri patinka tiek mažiems, tiek ir dideliems. Tai ne tik puiki galimybė pakvėpuoti gryno oro, pabėgti nuo miesto šurmulio, bet ir puikus būdas pramankštinti raumenis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>