Namo apšiltinimas. Ką reikėtų žinoti?

Statybų rinkoje yra daug modernių izoliacinių medžiagų, kurios gali padaryti jūsų namus energiškai efektyviais namais. Kartu su klasikinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, akmens vata ir ekstruziniu polistirolo putplasčiu, kūrėjai vis labiau domisi tokiu izoliacijos metodu kaip putų purškimas. Ir tai nenuostabu, nes kiekvienas iš mūsų nori gyventi šiltame ir patogiame name.

Ši apšiltinimo medžiaga pas mus pasirodė palyginti neseniai, tačiau dėl puikių savybių įgijo didelį populiarumą. Tačiau šio šilumos izoliatoriaus negalima pavadinti nauju, atvirų porų poliuretanas buvo išrastas dar praėjusio amžiaus 30-aisiais metais Vokietijoje, o po keturiasdešimties metų jis pradėtas naudoti kaip šildytuvas. Pasak ekspertų, ši medžiaga yra viena iš geriausių šilumos izoliatorių. Medinio namo šilumos izoliacija putų poliuretanu turi daug reikšmingų pranašumų.

Pastatų, pagamintų iš rąstų ir sijų, izoliacijai labiau reikalinga skysta izoliacija, kurią užtepus ant paviršiaus susidaro tankios putos, o tada greitai polimerizuojasi ir sukietėja.
Jei pasirinksite šį namo apšiltinimo variantą, turite žinoti, kad putos yra labai mažo šilumos laidumo, dėl kurio medžiaga pasižymi puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis.
Mažas tankis, dėl kurio izoliacija yra lengva ir nesukelia papildomos apkrovos konstrukcijai.
Labai gerai sukimba su paviršiumi, užpildydamos mažiausius tarpus ir nelygumus.
O kas svarbiausia, suderinamas su bet kokia medžiaga ir labai elastinga.

Kai dėl susitraukimo ar temperatūros pokyčių keičiasi, deformuojasi medinės konstrukcijos dydis, izoliacija nessutrupa, nesubyra ir netrūkinėja.
Kas itin aktualu ši medžiaga atspari ugniai. Užsidega tik tiesiogiai veikiama ugnies, nepalaiko degimo, netepa ir neišskiria nuodingų medžiagų.
Atvirų poru poliuretanas yra draugiškas aplinkai. Neišskiria kenksmingų medžiagų, galima naudoti šilumos izoliacijai tiek rąstinio namo išorėje, tiek viduje. Sukietėja per kelias sekundes po naudojimo ir tampa visiškai saugi žmonėms.

Izoliacijos montavimas purškimo būdu atliekamas naudojant specialius įrenginius, į kuriuos iš atskirų indų tiekiami du pagrindiniai komponentai – poliolis ir poliizocianatas

Ant putų paviršiaus susiformuoja vientisa, patvari dangą, kurioje nėra tarpų, dėl to namai tampa šilti ir saugūs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>