Neperšlampamos paklodės – papildoma apsauga

Neperslampamos paklodesKokybiška kūdikių miego aplinka – tikras galvos skausmas tėvams. Kūdikiai miegodami praleidžia itin daug laiko, kurio metu formuojasi jų kaulų ir stuburo sistemos, jų labai jautrią odą nesunku alergizuoti, todėl čiužinukui ir papildomiems priedams reikia skirti daug dėmėsio. Į ką atkreipti dėmesį?

Čiužinukas kūdikiams privalo būti tinkamo kietumo: nei per kietas kaip kokoso plaušo čiužinukai, kuriuos seniau buvo pamėgę tėvai, galvoję, kad kūdikiams reikalinga itin kietas ir stabilus pagrindas, nei per minkštas kaip grikių lukštų čiužinukas, taip pat nuo seno labai vertinamas. Reikia surasti aukso viduriuką, o geriausia tai padaryti – pasirinkus vidutinio kietumo poliuretaninį čiužinį kūdikiams.

Labai svarbu, kad čiužinukas nealergizuotų jautrios kūdikių odos. Modernūs poliuretaniniai čiužinukai yra gaminami be jokių kenksmingų medžiagų, klijų, yra patikrinti ir patvirtinti laboratorijose. Tokie čiužinukai nealergizuoja, nekenkia kvėpavimo takams ir pan., priešingai, nei kokoso plaušo arba grikių lukštų čiužinukai, kurie, nors patys yra natūralūs, tačiau jų gamyboje yra naudojami klijai ir kitos cheminės medžiagos.

Itin svarbi ir čiužinuko higiena. Kokoso plaušo arba grikių lukštų čiužinukai nuo šilumos ir drėgmės greitai sudumba ir išsiguli, todėl juos reikia nuolat purenti, tada juose lengvai kaupiasi dulkių erkutės, todėl, nors juose lengvai cirkuliuoja oras, tokius čiužinukus reikia dažnai papildomai vėdinti. Poliuretaniniai čiužiniai geriau vėdinasi, juose nesikaupia dulkių erkutės. Tačiau vien čiužinio nepakanka, būtinos ir kitos priemonės, užtikrinančios higieną, pavyzdžiui, neperšlampamos paklodės. Jos apsaugo čiužinuką nuo drėgmės ir taip išsaugo jo savybes bei ilgaamžiškumą. Tokios paklodės šiandien yra su natūraliu viršutiniu sluoksniu, todėl ir pačios gerai vėdinasi, o „nelaimės“ atveju šis sluoksnis išlieka sausas. Būtina, kad jos būtų lengvai skalbiamos namų sąlygomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>