Nutiesti elektros kabeliai: svarbu laikytis saugumo reikalavimų

Elektros kabeliaiVos tik ateina pavasario sezonas, suskumbame tvarkyti aplinkos, pradedame statybų ir žemės ūkio darbus, tada fiksuojamas ir didesnis elektros bei dujų tinklų pažeidimų skaičius. Po žeme yra nutiesti elektros kabeliai ir dujotiekiai, todėl derėtų pasidomėti ar sklype nėra įrengtos elektros ar dujų skirstymo infrastruktūros. Jeigu Jūsų sklype yra nutiesti elektros kabeliai ar dujotiekis – jie gali kainuoti netgi gyvybę. Atliekant tokius darbus taip pat labai svarbu laikytis visų saugumo reikalavimų, nes rizikuojate ne tik savo sveikata ir gyvybe, bet galite pakenkti ir aplinkiniams: per penkis metų mėnesius dėl pažeisto elektros skirstymo tinklo 35 tūkst. žmonių mūsų krašte buvo likę be elektros.

Dažnai pasitaikanti elektros avarijų priežastis yra šalia elektros oro linijų augantys neprižiūrėti medžiai. Kuomet pučia stiprus vėjas ar siaučia audra, medžiai ar jų šakos gali nutraukti laidus, nuversti atramas, todėl būtinai pasirūpinkite, kad Jūsų privačiame sklype šalia elektros oro linijų augančių medžių šakos būtų nugenėtos. Atsižvelgiant į linijos įtampą, želdinių šakos prie laidų neturėtų priartėti arčiau kaip per 1–4 metrus. Atminkite, kad pjaunant medžius ar kertant šakas reikia laikytis saugaus atstumo.

Smarkių liūčių metu patariama, kuo skubiau sustabdyti elektros energijos tiekimą, tai galite padaryti išjungę savo namuose įvadinį, automatinį jungiklį. Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą ar elektros linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima jo liesti, kadangi tarp žmogaus ir nutrūkusio elektros laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Taip pat derėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių, o iš automobilio, ant kurio nukrito nutrūkęs elektros kabeliai, reikia iššokti abejomis kojomis, kad nebūtų sukurta grandinė ir nepatirtumėte elektros smūgio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>