Pagrindiniai generatoriaus gedimo požymiai

Jei anksčiau girdėjote terminą kintamosios srovės generatorius, tikriausiai žinote, kad tai yra būtina jūsų transporto priemonės dalis. Bet ką tiksliai veikia generatorius jūsų automobilyje? Transporto priemonė be generatoriaus nevažiuos. Jei susiduriate su automobilio kintamosios srovės problemomis, galite pastebėti, kad jūsų automobilis neužsiveda arba neišbūna užvestas ilgiau nei kelias minutes, tada greičiausiai susidursite su vienu ar keliais iš šių sugedusio generatoriaus požymių.

  • Indikatoriaus lemputė

Labai tikėtina, kad jūsų transporto priemonėje prietaisų skydelyje yra įspėjamoji indikatoriaus lemputė. Dažnai tai yra pirmasis indikatorius, rodantis, kad  generatorius blogai veikia. Neignoruokite šio rodiklio, net jei nesijaučiate kitų gedimo požymių.

  • Priekiniai žibintai silpni dega arba mirga

Mirksintys ar blankūs priekiniai žibintai yra stiprus signalas, kad jūsų kintamosios srovės generatorius gali veikti netinkamai. Kintamosios srovės generatorius teikia maitinimą priekiniams žibintams, todėl mirgėjimas paprastai reiškia, kad kintamosios srovės generatorius genda.

  • Kiti elektros gedimai

Sugedus generatoriui, gali neveikti ir kitos sistemos, kurias maitina generatorius. Tai gali būti elektriniai langai, prietaisų skydelio žibintai, oro kondicionierius, net jūsų automobilio radijas.

  • Keisti garsai

Daugybė dalykų gali sukelti neįprastą triukšmą automobilyje, tačiau kartais dėl generatoriaus gedimo gali sugesti kai kurie guoliai variklyje, sukeldami neįprastus barškesius. Generatorius gali būti kaltininkas, ypač jei jį lydi kai kurie kiti paminėti požymiai.

  • Automobilis užgęsta arba sunkiai užveda

Generatorius tiekia maitinimą žvakėms, kurios uždega jūsų variklyje esantį kurą. Sugedus kintamosios srovės generatoriui, žvakėse gali būti nepakankamai energijos, kad variklis užsivestų. Dėl to jis gali be jokios priežasties užgesti važiuodamas arba gali kilti sunkumų užvedant.

  • Išsenka akumuliatorius

Akivaizdu, kad akumuliatorius kartais sugenda, tačiau netinkamas kintamosios srovės generatorius gali iš tikrųjų sukelti akumuliatoriaus išsekimą, nes nepavyksta jos įkrauti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>