Pavojingų krovinių pervežimai

pavojingu kroviniu pervezimai, logistikaKai kurie gabenami kroviniai gali kelti pavojų ne tik gabenimo transportui, bet ir jame esančių asmenų saugumui. Šie kroviniai daugumoje šalių gali būti ribojami ar visai uždrausti, todėl pravartu kreipti į tinkamus logistikos specialistus galinčius pakonsultuoti bei padėti visais kylančiais klausimai.

Visų pirma, svarbu žinoti, kad egzistuoja 9 krovinio pavojingumo lygiai, kurie nustatomi pagal ADR (Europos sutartis dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo) sudarytus kriterijus. Tai daugiau nei 50 metų galiojanti sutartis apimanti ne tik visas Europos šalis, bet ir keletą kitų. Pagrindinės sutarties nuostatos – užtikrinti visuomenės saugumą kai pavojingi kroviniai tvarkomi ir gabenami oru, vandeniu, keliais ir geležinkeliais. Pagrinde yra trys pagrindinės žmonių grupės kurios privalo atitikti ADR sutarties nuostatas. Pirma – siuntėjas. Tai gamintojai, platintojai ar visuomenės nariai, kurie siunčia pavojingus krovinius. Vežėjai – tai kiekvienas, kuris gabena pavojingus krovinius: oro ir jūrų gabenimo kompanijos bei logistikos įmonės. Gavėjai – tai visi kurie gauna kenksmingus krovinius iš tiekėjų. Sudarytos sutarties laikymasis padėjo pasiekti labai aukštą pavojingų krovinių gabenimo saugumą jau daugelį metų. Vairuotojai gabenantys tokio tipo krovinius privalo turėti oficialias licencijas, dar vadinamas ADR sertifikatu. Dėl pastovios ekonominės ir technologinės kaitos, sutartis galioja tik penkerius metus ir jei ne pratęsiama – nustoja galioti. Tad pasibaigus sertifikato galiojimo laikui vairuotojai privalo pereiti visus naujus saugumo reikalavimus ir taip pakelti savo kvalifikaciją. Nuolatos gabenančioms tokio tipo krovinius įmonėms pravartu turėti profesionalų asmeninį konsultantą, kuris užtikrintų krovinių saugumą bei prisiimtų visą atsakomybę įmonės vardu.

Taigi, įmonėms norinčioms platinti visuomenei kenksmingas medžiagas saugiai bei vairuotojams siekiantiems įgauti reikiamą kvalifikacijos lygį, pravartu susipažinti su Europos sutartimi dėl pavojingų krovinių tarptautinio gabenimo ir laikytis visų pateiktų taisyklių. Viena tokių įmonių siūlančių pavojingų krovinių gabenimą bei kitas logistikos paslaugas Lietuvoje – https://www.adrem.lt/lt/paslaugos/transportavimas-transporto-paslaugos/pavojing-krovini-pervezimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>