Poilsinės kelionės į Turkiją – ką turime žinoti?

Turkija, greta Graikijos ir Egipto, yra viena iš dažniausiai pasirenkamų kelionių krypčių tarp lietuvių. Šalis vilioja rytietiška atmosfera, nuostabiais vaizdais, palankiomis kainomis ir, svarbiausia, plačia veiklų pasiūla, jų dėka kiekvienas žmogus ras kažką tinkamo sau. Kaip pasiruošti kelionei? Ką pasiimti su savimi?

Atostogos Turkijoje – ką verta žinoti?

Turkijos klimatas didžiąją metų dalį yra palankus turistams, tik žiemą temperatūra gali gerokai nukristi. Pavasaris, vasara ir ruduo išlieka optimaliu ekskursijų laiku, atsižvelgiant į tai, ką laikėme pagrindiniu atostogų tikslu. Žmonės, norintys pasinaudoti saulės ir jūros voniomis, turėtų vykti į Turkiją nuo liepos iki rugpjūčio, kai temperatūra viršija 30 ° C, dangus kiekvieną dieną yra be debesų, o vakarai – itin karšti. Toks oras leidžia mėgautis smėlio paplūdimiais, nusipirkti šviežių vaisių ir daržovių vietiniuose turguose arba nakvoti klubuose ir diskotekose, tačiau, kita vertus, ekskursijos gali būti šiek tiek varginančios, ypač senyvo amžiaus ir mažiems vaikams.

Turistai, nemėgstantys karščio, turėtų rinktis balandį, gegužės arba birželio mėn. – tada taip pat šilta (apie 25 ° C), bet tuo pat metu patogiau vaikščiojant ir tyrinėjant įvairias lankytinas vietas. Panašios sąlygos vyrauja rugsėjį ir spalį. Pavasarį ar rudenį organizuojamų kelionių pranašumas yra mažiau perpildytos gatvės ir paplūdimiai, o trūkumas – galimybės pasinaudoti kai kuriomis lankytinomis vietomis, taip pat restoranai, atidaromi tik pagrindiniu atostogų sezonu.

Nesijaudinkite dėl formalumų ir pasikliaukite kelionių agentūra

Daugelis turistų nusprendžia savarankiškai organizuoti kelionę į Turkiją, nors tai sprendimas, reikalaujantis daug įsipareigojimų ir patirties – lėktuvo bilietų pirkimas, viešbučių rezervavimas, draudimo klausimai ir kiti formalumai gali turėti neigiamos įtakos visoms atostogoms, jei bus padaryta bent viena klaida. Labiau palankus variantas ir paprastai laikomas tuo pačiu kainų lygiu – nusipirkti kelionę kelionių agentūroje.

Svarstydami geriausią kompaniją, turėtumėte atsižvelgti ir į siūlomas kryptis, ir į jų finansines sąlygas, ir į turistų, kurie jau pasinaudojo pasiūlymu, nuomones. Tokiu būdu turėsime garantiją, kad atostogos prabėgs pagal mūsų lūkesčius. Kelionių agentūra padės sutaupyti laiko ir energijos, kurią, užuot sutvarkę organizacinius reikalus, geriau išleisti planuojant konkrečias pramogas ar papildant atostogų spintą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>