Pradedantiems. Dviračių tipai

dviraciu parduotuve klaipedojePirmą kartą susidomėjusiems dviračiais kyla labai daug įvairių klausimų – dviračių įvairovė tokia didelė tačiau pats daiktas atrodo panašus vienas į kita ir atlieką tą pačia funkcija tad kokie skirtumai ir panašumai. Skubame pasakyti, kad viskas slypi detalėse.

Kelių dviratis arba asfalto dviratis yra lengvo svorio, su juo gali išvystyti didelį greitį. Siaura sėdynė ir riestos rankenos atrodo kad teks sėdėti nepatogiai susikūprinus tačiau įgudusiam dviratininkui tai yra labai priimtina poza leidžianti realizuoti visas sportininko jėgas. Važiuojant ilgomis distancijomis nuovargis yra minimalus.

Kalnų dviračio išvaizda visų pirma galima atskirti pagal storas padangas su stambiu protektoriaus raštu. Šios padangos reikalingos duobėtiems miško ir laukų keliams, važiuoti per purvą. Dažniausiai šie dviračiai komplektuojami su rimtais amortizatoriais tiek ant priekinės šakės tiek ir dviračio rėmo gale po sėdyne bei ant galinio rato. Tai yra du pagrindiniai dviračių tipai, visi kiti modeliai yra tarsi šių dviejų tipų hibridai.

Lengvo svorio dviračiai pasižymi siauromis padangomis ir plastiko ar stiklo pluošto rėmu kuris yra tuščiaviduris, lengvas tačiau labai stiprus. Nuo rėmo pašalinti papildomi aksesuarai pvz apsaugos nuo vandens ir purvo, laikikliai daiktams ir kiti dekoratyviniai elementai. Viskas padaryta tam kad tokiu dviračiu galima įveikti 50-100 kilometrų atstumus be didelio vargo.

Pusiau kalnų dviračių ratai taip pat yra siauresni ir mažesnio aukščio, amortizatoriai mažesnių išmatavimų, jais galima važiuoti ne tik šaligatviais, dviračių takais bet ir lengva bekele, sausais miško takais.

Turbūt populiariausi yra universalūs, taip vadinami komforto dviračiai, kurie išsiskiria iš kitų plačia sėdyne, vairas pakeltas aukščiau, sėdėti ant tokio dviračio galima beveik ištiesta nugara. Šis tipas tinka vyresnio amžiaus žmonėms, moterims ir paaugliams. Konstrukcija sukurta taip kad važiavimas dviračiu būtų ne tiek greitas kiek patogus. Kai kurie modeliai komplektuojami su amortizatoriais priekyje, rėmas gali būti išlenktas kad būtų lengva atsisėsti ir nulipti. Šio ir kitokio tipo dviračiais prekiauja Bikko.lt parduotuvė Klaipėdoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>