Rekuperatorius: mažesni patalpų šilumos nuostoliai

RekuperatoriusŠilumos energija vis brangsta, todėl šilumos taupymas tampa tiesiog privalomas. Rekuperatorius, tai toks įrenginys vėdinimo sistemoje, kuris iš patalpų pašalina nešvarų orą, o iš lauko tiekia gryną. Be to, šį orą vienokiu ar kitokiu būdu pašildo, taip sumažindamas patalpų šilumos nuostolius. Rekuperatoriaus veikimas yra paprastas: šiltas, iš vėdinamų patalpų lauk išmetamas oras šilumokaičio pagalba pašildo tiekiamą šviežią orą.

Rekuperatorių galima palyginti su radiatoriumi, kuriame vietoje karšto vandens teka ištraukiamas iš patalpos šiltas oras. Tas šiltas oras pašildo radiatorių, pro kurį teka šaltas oras iš lauko ir tik po to, kai temperatūra nukrenta beveik iki lauko temperatūros yra išmetamas lauk. O tiekiamas lauko oras rekuperatoriuje perima visą šilumą ir įšyla beveik iki kambario temperatūros.

Rinkoje galime rasti net keletą skirtingų tipų rekuperatorių, kuriose šilumos apsikeitimas realizuojamas skirtingais būdais. Plokšteliniuose rekuperatoriuse, apart tiesioginio šilumos perdavimo, kondensuojasi išmetamo oro drėgmė, dėl ko papildomai išsiskiria daug energijos ir paduodamas oras pašildomas šiek tiek daugiau. Rotaciniuose rekuperatoriuose, atvirkščiai – iš išmetamo oro paimama ne tik šiluma bet ir drėgmė, todėl jie žiemą nesausina patalpos oro ir yra tinkami naudoti gyvenamųjų patalpų vėdinimui. Tačiau visi rekuperatoriai leidžia pasiekti įspūdingą ekonomijos efektą: be jokių energijos sąnaudų, panaudojant tik išmetamo oro šilumą, paduodamas oras pašildomas beveik iki kambario temperatūros.

Gyvenamiesiems namams ir butams dažniausiai naudojami rekuperatoriai su rotaciniu šilumokaičiu, nes jie nesausina oro ir efektyviai dirba visus metus, tuo tarpu rekuperatoriai su plokšteliniu šilumokaičiu prie neigiamos lauko temperatūros apšąla ir išsijungia arba atšildymui naudoja elektros energiją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>