Vis mažiau žmonių renkasi šiferio stogą

MŪSŲ tangopc.lt vis-maziau-zmoniu-renkasi-siferio-stogaAtšalus orams rudens vėjas skatina kuo greičiau baigti statybos darbus. Dar nespėjusieji uždengti stogo gali tai padaryti jei renkasi tokią dangą kurios nereikia laukti mėnesį kol gamintojas pagamins pagal individualius išmatavimus. Šiferis yra viena tokių medžiagų kurio visuomet yra prekyboje tad dengimo darbus galima vykdyti greitai. Nors šiferio tvirtinimas ilgais 10-15 cm ilgio vinimis jau nebeatliekamas gana senai tačiau medsraigčių tarpinių greitesnis nusidėvėjimas nei tvirtina gamintojai kelia daug abejonių vartotojams skaitant neigiamus komentarus. Ir tai tik vienas iš daugelio meistrų nusiskundimų.

Šiferis kaina palyginus su kitomis stogo dangų alternatyvomis yra patraukus pasirinkimas. Kaina svyruoja nuo 4 iki 6 eurų už lapą priklausomai nuo jo dydžio ir spalvos. Pažiūrėkime į tai iš vartotojo pusės. 70 proc. Statančių namus ar renovuojančių stogą žmonių nori kad stogo danga tarnautų mažiausiai 40 metų t.y. kad nebereikėtų keisti ir rekonstruoti iki gyvenimo pabaigos. Čia ir išlenda yla iš maišo. Gamintojai šiferio dangai duoda tik iki 15 metų garantiją bet realybėje spalva pradeda šviesėti jau po 5 metų ir stogas nebeatrodo estetiškai. Lietuvos didžiausias šiferio gamintojas iki šiol nepasiūlė tokios pat spalvų paletės savo gaminiams kokias siūlo skardos gamintojai todėl stogo elementų, kamino, vandens nubėgimo sistemų spalvos skiriasi nuo pačios stogo dangos o tai yra žmonėms nepriimtina.

Dar vienas didelis šiferio trūkumas yra jo išvaizda iš esmės. Didesnio ir mažesnio aukščio bangos ir jokių tarpinių variantų. Tai tenkina toli gražu ne kiekvieną išlepusį vartotoją ir tinka geriausiu atveju nedidelio ploto, mažo nuolydžio galbūt vienšlaičiam kompaktiškam nameliui ar ūkiniam pastatui. Šiferis išties išeina iš mados nes vis daugiau naujų pažangių, ilgaamžių ir palyginti nebrangių stogo dangos sprendimų ateina iš užsienio šalių. Šiuo metu žmonės mielai dengia ne tik stogus bet ir fasadą akmens masės plokštelėmis.

Iš esmės galima teigti kad vartotojai sutinka investuoti didesnes lėšas į stipresnę stogo konstrukciją ir rinktis sunkesnę tačiau ilgalaikę dangą pvz. betonines ar molines čerpes ar natūralaus akmens plokšteles dėl to kad išvengtų bet kokių stogo priežiūros darbų kurie kainuoja brangiai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>