Vandens gręžiniai – profesionalų darbas

Vandens gręžiniaiPrieš pradedant vandens gręžimo darbus pirmiausia reikia įsivardinti savo poreikius, galiojančius reikalavimus ir pateikti savivaldybei paraišką. Paraiškos pateikimo metu gaunamos projektavimo sąlygos, o vėliau atliekami grunto tyrimai ir parenkama vieta. Vanduo ne visur yra arti paviršiaus, todėl norint jį pasiekti, gręžiamas giluminis gręžinys. Egzistuoja du vandens gręžinių tipai: iki 30 m ir giluminiai arba arteziniai vandens gręžiniai. Gręžimo būdas parenkamas pagal gręžinio paskirtį ir reikalingą gręžinio našumą. Pavyzdžiui, laistymui užteks smulkaus gręžinio, o jei reikalingas kotedžo aprūpinimas vandeniu ištisus metus, tada reikia giluminio gręžinio.

Tada rengiamas vandens gręžinio projektas. Parenkama gręžinio konstrukcija, nustatoma sanitarinės apsaugos zona: vandens gręžinį galima įrengti ne arčiau nei 5 metrai iki namų, nuotekų tvarkymo būdai ir kita. Suderintas gręžinio projektas yra leidimas įrengti vandens gręžinį. Atskiro statybos leidimo nereikia.

Gręžinių įrengimui naudojami plyšeliniai filtrai, o filtracinės ertmės formavimui – reikiamos frakcijos gerai išplauto žvyro užpilą. Tik tinkamai parinkus vandeningą sluoksnį, jo intervalą ir suformavus reikiamos frakcijos bei storio žvyro užpildą, bus padarytas kokybiškas vandens gręžinys, kurį bus galima eksploatuoti ilgus metus.

Kiekvieno vandens gręžinio įrengimas susideda iš sienelių tvirtinimo ir filtro įrengimo. Šiems darbams naudojami plastmasiniai, geriamam vandeniui sertifikuoti vamzdžiai, todėl gręžinių vanduo yra tyras ir ekologiškai švarus. Gręžinių vandeniui konstrukcinė savybė – ištisinė filtrinė kolona, kuri padeda išvengti smėlinių dalelių išpumpuojamame vandenyje. Didelis gręžimo greitis ir puiki technologija, aukštos kokybės medžiagos leidžia įrengti našius, ilgaamžius gręžinius vandeniui.

Vandens gręžiniai projektuojami aukštą kvalifikaciją turinčių specialistų. Jie naudoja specialias kompiuterines programas, kurios leidžia suprojektuoti gręžinius iš vandeningų, švaraus ir tyro vandens sluoksnių. Kiekvienas vandens gręžinys yra įrengiamas taikant modernias technologijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>