Kaip parengti projektą ES paramai?

Europos Sąjunga projektų vystymui propaguoja projektų ciklo valdymo  ir loginės sistemos analizės modelį. Tikimasi, kad europinis projektas bus vykdomas partnerystės būdu. Tai reiškia, kad projektai valdomi bendradarbiaujant su kitomis organizacijomis, kurios tame pačiame projekte atlieka skirtingas funkcijas. Šis metodas padeda organizacijoms vadovauti visuose projekto etapuose: nuo projekto idėjos gimimo iki rezultatų įvertinimo ir aprašo, kaip partneriai turėtų ją valdyti.

Šiame skyriuje supažindiname su pagrindiniais projektų ciklo valdymo elementais ir trumpai aprašome įvairius žingsnius, kurių turėtumėte atlikti sėkmingai įgyvendindami projektus, galinčius pateisinti jūsų lūkesčius ir efektyviai reaguoti į poreikius.

Organizacija, norinti įgyvendinti projektą, turi atsiminti, kad:

Projektai turi atitikti ES politikos tikslus jūsų veiklos srityje: aktualumas.

Projektai turi reaguoti į realias paramos gavėjų problemas ir geriau rasti tinkamą partnerį tikslams pasiekti: vidinei darnai.

Projekto tikslai turėtų būti įgyvendinami ir realiai pasiekti numatytomis priemonėmis; projekto nauda naudos gavėjams turėtų išlikti net ir pasibaigus projektui: tvarumas.

Pagrindiniai PCM modelio elementai

Programavimas: tai preliminarus žingsnis, kurio metu analizuojama padėtis nacionaliniu ir sektoriaus lygiu, siekiant nustatyti problemas, kurias projektas galėtų išspręsti.

Identifikavimas: šio etapo metu partneriai siekia nustatyti bendrus iššūkius ir problemas, kurias reikia išspręsti jų interesų ir veiklos srityse, tokiose kaip socialinės ir globos paslaugos, savanorystė, civilinė sauga.

Formuluotė: tai etapas, kai projektas įgauna tam tikrą formą ir bus išsamesnis.

Įgyvendinimas: tai fazė, kurioje vykdoma visa veikla, pavyzdžiui, projektų susitikimai, pratybos, renginiai.

Vertinimas: Strateginis projekto etapas.

Socialiniams projektams tai yra vienas iš svarbiausių etapų. Tai etapas, kai galime suprasti, ar socialiniai poreikiai buvo patenkinti ir kaip galite pagerinti mūsų įsikišimą ateityje.

Daugiau informacijos skaitykite nuorodoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>