Katžolės nauda jūsų katėms

Dauguma kačių tiksliai žino, kas yra katžolė. Šie gyvūnai jo veikiami tampa euforiški – voliojasi, drasko, kandžioja ir laižo juo pripildytą drąskyklę ar žaislą. Kas yra katžolė katėms? Kaip gyvūnai reaguoja į jo poveikį?

Katžolė (Nepeta cataria) – Lamiaceae šeimos augalų rūšis, kuriai priklauso ir virtuvėje populiarios žolelės, tokios kaip mėtos, melisos ir bazilikas. Dėl įdomaus kvapo ir patrauklaus žydėjimo auginamas kaip dekoratyvinis augalas. Katžolė atbaido įkyrius vabzdžius (uodus, muses, amarus) ir vilioja bites – tai bitininkų vertinamas medingasis augalas. Tačiau savo vardą jis skolingas katėms. Katės ypač mėgsta katžolę – jos jas veikia euforiškai.

Kaip katžolė veikia kates?

Katžolėse randama medžiaga, kuri veikia kates, yra nepetalaktonas – vienas iš šio augalo lapų išskiriamų eterinių aliejų, primenančių kačių feromonus. Katės reakcija į katžolės kvapą trunka nuo kelių iki keliolikos minučių, po to gyvūnas praranda susidomėjimą juo. Katė pajunta patrauklias medžiagas, esančias katžolėje, naudodama Jacobsono organą, esantį abiejose šnervių pusėse. Individualios reakcijos į katžolę rodo, kad ji suaktyvina daugelį instinktyvių kačių elgsenų: žaidimą, lytinį potraukį, apetitą ir medžioklės instinktą.

Kodėl verta duoti katei katžolių?

Katžolė yra būdas paskatinti katę, kuri nėra labai aktyvi ir kurią reikia papildomai paskatinti žaisti. Tai taip pat suteikia jūsų katei atsipalaidavimo ir įtampos mažinimo. Todėl jis bus naudingas nerimaujančioms katėms, kelionėje ar pakeliui pas veterinarą. Tai puikus būdas išlaikyti jūsų katę užimtą ir labai dėmesingą. Katžolėmis išpurkštas katės guolis nuramins naują augintinį ir padės aklimatizuotis.

Daugelis kačių savininkų nusprendžia auginti katžolę vazonuose, todėl katės gali pasinaudoti šios žolės teikiamais pranašumais. Tačiau katžolių galima įsigyti ir purškalo ar aliejaus pavidalu, kurių kaina prieinama kiekvienam. Juo galima apšlakstyti kačių žaislus ar kitus priedus. Taip pat rinkoje galite rasti pagamintų katžolės žaislų. Tai puikūs dalykėliai, leidžiantys katei aktyviai įsitraukti į žaidimą ir suteikti gyvūnui daug džiaugsmo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>