5 patarimai vestuvių fotografams

Vestuvių fotografų darbas yra išties sunkus dėl to, jog jo metu tenka atkreipti ypatingą dėmesį į daugybę įvairiausių detalių, ko pasekoje nemaža dalis jų būna užmiršta. Šiandien kalbėsime apie 5 dalykus, kurie nors ir neretai gali pasimiršti, tačiau profesionaliam vestuvių fotografui yra ypač svarbūs žinoti.

Fotoaparatas

Apsilankykite vestuvių erdvėje dieną prieš šventę
Pakankamai daug vestuvių fotografų nesilanko vietoje, kurioje vyks vestuvės, dar prieš šventę – dažniausiai tai lemia pakankamai didelis atstumas iki šventės lokacijos arba tiesiog nematymas tame jokios prasmės. Vis dėlto, prasmė tikrai yra – apsilankymas vestuvių erdvėje dar prieš šventę leidžia atrasti fotografavimui geriausias pozicijas, apžvelgti aplinką bei iš anksto pasirūpinti geriausiai asmeninėms bei grupinėms fotografijoms tinkančiomis vietomis. Visą tai kokybiškai padaryti pirmą kartą vestuvių šventės vietą matant tik jos metu yra tiesiog neįmanoma.

Pasirūpinkite pagalbiniu fotografu
Nors Lietuvoje vestuvių fotografams dirbti poromis vis dar nėra labai populiariu, tačiau didžiosiose pasaulio valstybėse kartu besidarbuojančius du vestuvių fotografus galima išvysti vis dažniau kas leidžia suprasti, jog tai yra naudinga. Tai yra ypač naudinga pagrindiniam vestuvių fotografui, kuriam padėjėjo turėjimas leis ne tik išvengti nepavykusių kadrų, tačiau ir užfiksuoti žymiai daugiau šventės momentų nei įprastai. Taip, pagrindiniam vestuvių fotografui padėjėjas kainuos pakankamai nemažas lėšas, tačiau jo turėjimas gali leisti ne tik garantuoti aukštesnės kokybės galutinį darbo rezultatą, tačiau ir žymiai didesnę paklausą, nes užsakovai neabejotinai mieliau rinksis du, o ne vieną fotografą – privalumai visur!

Pasirūpinkite atsarginėmis fotoaparato dalimis
Praktiškai visi profesionalūs vestuvių fotografai naudojasi ypač aukštos kokybės fotoaparatais, kurie išsiskiria ne tik didele kaina, tačiau ir milžinišką kiekį nuotraukų talpinančia atminties kortele bei ilgą laiką veikiančia baterija. Vis dėlto, vestuvės yra neprognozuojama šventė ir planavus dirbti keletą valandų darbas gali užtrukti ir visą parą. Būtent dėl to, stenkitės išvengti ypač nemalonios situacijos, kai jūsų darbas sustos tik dėl to, jog fotoaparatas tiesiog nebegali toliau dirbti, bei prieš kiekvienas vestuves pasirūpinkite atsargine fotoaparato baterija bei atminties kortele.

Nebijokite su žmonėmis elgtis agresyviai
Kiekvienose vestuvėse vestuvių fotografams tenka susidurti ne tik su laime, džiaugsmu bei draugišmumu spinduliuojančiais žmonėmis, tačiau ir su tais, kurie mėgsta ne tik kritikuoti, tačiau trukdyti vestuvių fotografo darbui. Taip, tokiems žmonėms toks elgesys gali atrodyti kaip tiesiog nekaltas būdas pajuokauti bei pakelti visiems nuotaiką, tačiau vestuvių fotografo darbas reikalauja susikaupimo, tad toks trukdymas prie gerų galutinių darbo rezultatų tikrai neveda. Būtent dėl to, susidūrus su tokiais žmonėmis reikėtų nebūti viską priimančiam draugiškai bei elgtis kiek agresyviau nei įpratai, kad darbui trukdantys žmonės suprastų, jog elgiasi netinkamai – tik tuomet galima tikėtis aukščiausios kokybės galutinių vestuvių fotografo darbo rezultatų.

Prieš šventę pasidomėkite jos grafiku
Prieš vestuvių šventę pasidomėti jos grafiku yra ne tik patartina – tai yra tiesiog būtina. Žinant šventės grafiką galima iš anksto susiplanuoti kur kuriuo metu turėsite būti, kas leis užfiksuoti absoliučiai viską, kas yra svarbiausia. Taip, vestuvių šventės metu esminės jos dalys yra puikiai matomos ir taip, tačiau žinojimas apie jas iš anksto leis ne tik iš anksto atrasti labiausiai konkrečiam dalykui fotografuoti tinkančias vietas, tačiau ir darbo metu turėti nedideles pertraukėles, nebijant, jog neplanuotai praleisite kažką išties svarbaus.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>