Aknės gydymas ir prevencija

aknes gydymasPagrindinė aknės, arba kitaip spuogų, atsiradimo priežastis yra užsikimšusios odos poros ir odos infekcijos. Dažniausiai aknė pasireiškia paauglystės metu, bet tam tikrą dalį žmonių gali kankinti ir didesnę dalį gyvenimo. Norint išvengti aknės arba su jos paūmėjimu susijusių problemų, svarbu užsiimti prevencija. Keletas patarimų kaip tai padaryti:

Rankų ir veido higiena. Naudokite tinkamas higienos priemones. Dažniai plaukite rankas, nes ant jų užsilikę nešvarumai gali užkimšti poras. Veidą su muilu plaukite ne daugiau kaip du kartus per dieną. Kartais gali atrodyti, kad dažnesnis plovimas yra didesnė higiena, bet nė velnio. Jeigu nuplaunate natūralų riebalinį sluoksnį, organizmas natūraliai vėl pradeda gaminti riebalus. Ir kuo dažniau tai darote, tuo intensyviau išskiriami riebalai.

Akiniai, telefonas ir kiti daiktai. Kruopščiai valykite telefoną, akinius ir kitus daiktus, kuriuos galite tyčia ar netyčia priliesti prie veido. Užsilikęs purvas užkimš poras ir iššoks spuogas.

Spuogų „spaudimas”. Nešalinkite spuogų juos spausdami. Nei mažų, nei didelių. Atrodo, kad šįkart tikrai viskas pavyks gerai ir spuogas prapuls. Bet deja, viskas taip kaip visada.

Streso mažinimas. Stresas sukelia spuoguotumą. Atsipalaiduokite, pasivaikščiokite gryname ore, paskaitykite knygą, skaniai pavalgykite. Žodžiu, dažniau darykite viską, kas jus atpalaiduoja.

Tinkama kosmetika. Naudokite tinkamą kosmetiką. Jeigu jūsų oda jautri, būtinai pirkite tik tokią kosmetiką, kuri skirta tokiai odai. Nenaudokite aliejaus pagrindu pagamintos kosmetikos, pavyzdžiui, kremo su kokosu aliejumi.

Tinkama apranga. Spuogų ant pečių, krūtinės, rankų ir nugaros išvengti padės tinkam apranga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir sumažina nereikalingą prakaitavimą.

Mažiau saulės vonių. Kartais yra sakoma, kad saulėje pabuvus galima „nudeginti” ar „išdžiovinti“ spuogus. Atvirkščiai, per daug saulės gali paskatinti gausesnes riebalų liaukų išskyras, o tai sukels spuoguotumą.

Dėl aknės gydymo galima pasakyti tik tiek. Be profesionalo pagalbos, yra tik vienas patikimas ir veiksmingas spuogų gydymo būdas, ir tai yra laikas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>