Kada rinktis oras-oras-sistemą?

oras-oras
Air conditioner on wall background

Šiame straipsnyje pasistengsime paaiškinti kokia yra oras-oras šildymo sistema, įvardinsime jos privalumus ir trūkumus bei patarsime kokiais atvejais ši sistema pasiteisina.

Pradėkime ne nuo techninių parametrų, o nuo to apie kokius šildymo sistemos ypatumus žmonės vertina rinkdamiesi namo šildo būdą. Šildymo sistemos oras-oras ir oras-vanduo visų pirma yra patrauklios santykinai nedidele įrengimo ir priežiūros kaina. Šių kaštų niekai negalima palyginti su tas pačias šildymo ir vėsinimo funkcijas atliekančiu geoterminio šildymo sistemą. Abiems atvejais tai ne tik patogus šildymo būdas bet kartu ir tausojantis aplinką nes tokio šildymo metu nereikia deginti skysto ar kieto kuro ir tarša yra minimali. Šilumos siurbliai mažiau efektyvūs tik šiaurės šalyse, tačiau kai nebesilaukiame žemų temperatūrų, nieko negąsdina ir tos papildomos elektros sąnaudos kurias siurblys sunaudoja šilumai pagaminti.

Žiemą šildyti o vasarą vėsinti patalpas tuo pačiu įrenginiu teoriškai atrodo yra labai racionalus sprendimas, tačiau realybėje yra ne viska taip paprasta ir patogu. Nors tokios sistemos įrengimas namams ar butui gali kainuoti tik 2-5 tūkstančius eurų priklausomai nuo būsto ploto, reikia įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

Privalumai

Nebrangus įrengimas ir išlaikymas lyginant su kitomis šildymo sistemos. 70 kv.m. Atviro tipo patalpoms gali užtekti ir vienos oras-oras šilumos siurblio su vienu vidiniu bloku. Todėl šią šildymo sistemą labai patogu turėti sodyboje ar sodo namelyje kurioje nuolat negyvenate bet norite palaikyti minimalią vidaus temperatūrą kad nereikėtų išleisti vandens iš vandentiekio sistemos, tualeto, dušo ir tt. Šildymo sistemą galima valdyti nuotoliniu būdu ir sušildyti arba atvėsinti patalpas dar iki jums atvykstant.

Trūkumai

Netolygus šilumos paskirstymas yra vienas dažniausių vartotojų, naudojančių oras-oras sistemą šildymui, skundų. Nors vidinis blokas turi reguliuojamas nukreipiamąsias groteles, to nepakanka kad šiluma pasiskirstytų tolygiai, ypač jei yra keletas didesnių kambarių. Be to, šiluma kyla į viršų, tai reiškia, kad geriausiai toks šildymo būdas tinka neaukštoms patalpoms kur nėra laiptinės ar didelių erdvių iki stogo. Sausas oras patalpose, dauguma vartotojų skundžiasi kad 25-35 proc. drėgmės žiemos metu labai sausina odą, kenkia kvėpavimo takams, pablogėja astma ir alergija sergančių žmonių sveikata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>