Kaip žinoti kad automobilio stiklą reikia keisti?

Automobilio stiklai keičiami ne tik dėl mechaninių pažeidimų. Nukritusi šaka, akmenėlis iš sunkvežimio priekabos, gamyklinis brokas ar piktadarių naktį padaryta žala. Tai tik keletas priežasčių dėl kurių gali tekti keisti automobilio stiklus ir puiki proga pagalvoti, ar nereikėtų išsinuomoti garažo automobiliui laikyti per naktį.

Kada keisti nereikia?
 
Jei pažeistas tik viršutinis stiklo paviršius ir įdubimas negilus, yra stiklo kampe ir netrukdo matomumui, su tokiu trūkumu važinėti tikrai galima. Automobilio stiklai yra gaminami iš dviejų sluoksnių ir jei nežymiai apgadintas tik viršutinis sluoksnis, nedidelė duobutė be skilimo žymių nesudarys jokių problemų. Tokio stiklo remonto galimybės praktiškai nėra, nebent užpildyti specialia skaidria derva skirta stiklų remontui. Vienintelis nepatogumas naudojant automobilį yra tai, kad akmens palikta žymė matomoje vietoje gali psichologiškai erzinti.

Kada keisti būtina?

Kaip teigiama svetainėje https://carglass.lt/paslaugos/automobiliu-stiklu-keitimas/ didžioji dauguma automobilio stiklų pažeidimų būna ganėtinai dideli ir tokiais atvejais bendrovė klientams rekomenduoja būtinai pakeisti. Kokio tipo skilimai pasitaiko? Žvaigždės formos skilimas susidaro, kai akmuo ar kitas daiktas atsitrenkia į stiklą ir jame palieka ne tik lokalizuotą duobutę, bet ir 5-10 įtrūkimus į visas puses. Labai retais atvejais pažeidžiamas tik stiklo kraštas ir jeigu pro skilimo vietas neprabėga vanduo į saloną tuomet dar įmanoma važinėti. Techninės apžiūros centre tai bus pažymėta kaip nedidelis trūkumas. Jeigu tokia nors ir nedidelė žvaigždutė – pažeidimas būtų stiklo centre ar kitoje reikšmingoje vietoje, jau naujo automobilio techninės apžiūros dokumentas nebūtų išduotas tol, kol nepašalintumėte trūkumo. Kartais tokios rūšies stiklo įtrūkimus įmanoma suremontuoti ilgesniam laikui. Skilimo centras užpildomas specialiu mišiniu, o įskilimo linijos pabaigoje pragręžiama skylutė, kuri sustabdo tolimesni skilimą. Kartais taip suremontuoti stiklai gali tarnauti 10 ir daugiau metų. Net 70 proc. visų stiklų sugadinimų yra nepataisomas, tai atsitinka jei didesnio dydžio akmuo įlenkia didelę duobutę stikle ir stiklas suaižėja 10-30cm aplink arba net iki tolimiausių priekinio stiklo kraštų. Jei jums kelionėje buvo sugadintas stiklas, apie tai kokiu jis yra traktuojamas techninės priežiūros centrų, jų tinklapyje galite susipažinti su detalia informacija koks pažeidimas laikomas toleruotinu, o koks ne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>