Gydymo būdai: muzikos terapija

Muzikos terapija gali būti naudinga jums ir jūsų klientams. Kiekvienas, turintis brangią albumų kolekciją, žino, kad muzika gali gydyti. Tačiau muzikos terapija yra daug daugiau nei atpalaiduojantis pakartojimas. Įrodyta, kad muzikos terapija gydo fizines ir psichologines problemas. Ji siūlo įvairias kūrybines išraiškas, kurios gali būti pritaikytos klientams, susiduriantiems su skirtingomis problemomis.

Kokie yra muzikos terapijos pranašumai?

 

Nors kiekvienas metodas turi skirtingus privalumus, jie visi turi tuos pačius bendruosius muzikos terapijos privalumus. Muzikos terapijos metodai turi keletą privalumų, įskaitant: Emocinė nauda: Sumažina socialinį nerimą. Sielvarto ir kitų traumuojančių jausmų išreiškimas. Sulaiko impulsyvumą. Fizinė nauda: Mažina kraujospūdį. Atpalaiduoja raumenis. Pagerina smulkiąją motoriką. Neurologinė nauda: Padeda nuo nemigos problemų. Mažina galvos skausmą. Gydymas pacientams, patyrusiems galvos smegenų traumą. Keturi muzikos terapijos metodai jūsų klientams. Kompozicinė muzikos terapija

Kas tai yra: metodas, kai klientas kuria muziką padedamas terapeuto. Šiose kompozicijose gali būti ir dainų žodžių, ir instrumentų. Kam tai skirta: Muzikos kūrimas yra puikus kūrybiškumo būdas. Šis pasitikėjimą didinantis metodas idealiai tinka klientams, kurie kovoja su savigarba arba išgyvena sielvartą.

Improvizacinė muzikos terapija

 

Kas tai yra: Spontaniškas dainos kūrimas. Muzikos terapeutas interpretuoja savo kliento nuotaiką pagal jų kūrinių garsus ir tekstus. Kam jis skirtas: Šis metodas verčia klientą rinktis, todėl jis idealiai tinka klientui, kuris kovoja su pasitikėjimu ar saviraiška. Improvizacija yra terapinė tiems, kurie susiduria su traumomis ar kitomis problemomis, apie kurias jie nesijaučia patogiai tiesiogiai kalbėti. Receptyvi muzikos terapija. Kas tai yra: terapeutas groja muziką, kad klientai galėtų atsakyti. Klientas gali išreikšti savo mintis žodžiais, savo kompozicijomis ar šokiu. Kam tai skirta: Muzikos klausymasis gali nuraminti nerimo klientų nervus. Šis metodas taip pat naudingas pacientams, turintiems klausos ar atminties problemų. Atkuriamoji muzikos terapija. Kas tai yra: Šiuo metodu klientas atkurs terapeuto grojamą muziką. Klientas gali dainuoti žodžius arba atkurti instrumentinius kūrinius. Kam jis skirtas: Šis metodas tobulina motorinius įgūdžius, todėl puikiai tinka klientams, turintiems vystymosi problemų. Tai apima ligonius, sergančius demencija, ir vaikus, turinčius judėjimo sutrikimų. Muzikos terapijos studijos gali būti puiki pradžia sužinoti kokie yra muzikos terapijos metodai ir juos išmokti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>