Kaip paruošti vaiką mokyklai?

Pasiruošimas mokyklai yra svarbus tiek vaikui tiek jo tėvams. Nuo to kaip užrašyti vaiką į mokyklą iki kokių priemonių jam reikės? Koks yra mokyklinių prekių sąrašas 5 klasei ar mažesnei, priklausomai nuo to ar jūs einate į gimnazija ar į priešmokyklinę grupę.

Nors daugumoje ikimokyklinių įstaigų bus parengta pradinei mokyklai skirta parengiamoji programa, yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti su savo vaiku, kad lengviau prisitaikytumėte prie pradinės mokyklos. Kalbėkite apie tai, ko tikėtis. Įsigykite keletą knygų apie tai, ko tikėtis pradinėje mokykloje. Praleiskite šiek tiek laiko kartu kalbėdami apie tai, kokia bus diena pradinėje mokykloje. Skatinkite savo vaiką pasidalyti savo rūpesčiais ir kartu spręsti juos. Kartu dalyvaukite mokyklos orientaciniame užsiėmime. Daugelis mokyklų surengs orientacinę sesiją prieš pamokų pradžią. Ateikite kartu su vaiku. Ekskursija po mokyklą – puikus metas išsiaiškinti, kaip atrodys klasės kambarys, valgykla, prausyklos ir autobusų paėmimo bei išlaipinimo taškai. Užduokite vaikui visus naujus klausimus, kuriuos jis gali turėti apsilankęs mokykloje. Jei jūsų vaikas lankys jūsų mokyklą, kurioje patys mokinotės, pasidalinkite keletu istorijų apie jūsų laiką mokykloje, kad patirtis taptų įdomesnė ir artimesnė.

Pirkite mokyklinius reikmenis. Eikite apsipirkti kartu su vaiku ir įsitikinkite, kad gausite viską, ko jam reikia prieš pirmą dieną mokykloje. Pirkite gerą mokyklinį krepšį, batus, uniformas, knygas ir raštinės reikmenis. Įtraukimo patarimai ir gudrybės. Pertrauka tikriausiai bus pats painiausias laikas jūsų vaikui. Studentų skubėjimas į valgyklą, pasirinkimas, kurį jie turės padaryti, ir poreikis tvarkyti pinigus per 30–45 minutes, skirtas pertraukai, iš pradžių paprastai yra gana įtemptas. Pasikalbėkite su vaiku apie tai, kaip tvarkyti mokėjimus, susitvarkyti su eilėmis ir priimti sprendimus, ką daryti pertraukai. Kad būtų lengviau, pirmosioms 2 savaitėms mokykloje galite supakuoti vaikui nedidelį sumuštinį ar užkandį, kad jis vis tiek turėtų ką valgyti, jei per pertrauką jam bus per sunku susitvarkyti. Kalbėkite apie naujų draugų susikūrimą Eiti į naują mokyklą dažnai reiškia atsisveikinti su senais draugais ir susirasti naujų. Pasikalbėkite su vaiku, ką jis gali padaryti, kad susirastų naujų draugų. Dar kartą patikinkite juos, kad jie vis tiek galės susitikti su savo ikimokyklinio amžiaus draugais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>