Kaip pasirinkti stogo dangą?

Kalbant apie namų stogus ir dangos pasirinkimą, paradoksalu, tačiau vieniems šis klausimas gali būti itin paprastas, o kitiems – nelengvas. Taip yra todėl, kad stogo dangos pasirinkimo galimybės priklauso nuo to, koks yra jūsų namas ar stogo nuolydis. Taip pat, kokioje teritorijoje jis stovi, ar nepriklauso namas kultūros paveldui ir kiti niuansai.

Žinoma, įprastiems namams stogo dangos pasirinkimui didžiausią įtaką turi stogo nuolydis ir skiriamas biudžetas. Egzistuoja trijų tipų stogai, su atitinkamu nuolydžiu – tai itin plokšti, plokšti arba šlaitiniai. Kai kuriems iš jų tam tikros stogo dangos yra rekomenduojama apskritai atsisakyti. Kitais atvejais pasirinkimas gali būti ir visiškai neribojamas https://stogulinija.lt/produktai/stogo-danga/.

Dėl atitinkamo, vos iki 7 laipsnių, itin plokščių stogų nuolydžio, praktiškai visuomet projektuojama ir montuojama prilydoma stogo danga. Tai vienas iš geriausių ir specialistų rekomenduojamų pasirinkimų. Reikia neužmiršti, kad ant tokio stogo žymiai ilgiau stovi vanduo ar sniegas. Todėl jis turi būti itin atsparus drėgmei ir ypač sandarus, kad ilgainiui nebūtų veikiamas korozijos ir nepradėtų leisti vandens.

Kitu atveju, esant plokščiam stogui, kurio nuolydis 7-14 laipsnių, dangos pasirinkimo galimybės kiek didesnės. Toks stogo nuolydis taip pat nėra pakankamas, kad ant jo visiškai nesikauptų vanduo. Todėl ir šiuo atveju nerekomenduojama montuoti stogo dangą, kuri yra paveiki aplinkos sąlygoms. Tiksliau sakant dangos montavimui yra naudojamos konstrukcinės detalės, kurios nuo vandens ilgalaikiu periodu ima byrėti.

Daugiausiai laisvės turi šlaitinių stogų savininkai. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kiek jūsų stogas yra matomas vizualiai. Net ir esant galimybei rinktis bet kokią dangą, rekomenduojama atsisakyti labai brangios, bet labiau estetiniam vaizdui perteikti. Kam montuoti čerpes, esant mažesniam nei 20 laipsnių nuolydžiui, jeigu jų vis tiek nesimatys?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>