Ko nereikėtų pamiršti apie dantų priežiūrą?

Yra įprasta, kad dantis prižiūrėti reikia nuo pat pirmųjų dantų. Tai turėtų būti svarbu kiekvienoje šeimoje, nes tinkama jų priežiūra yra sveikų dantų pagrindas. Žvelgiant į statistiką, dantų ėduonies paplitimas tarp šešiamečių vaikų siekia per 90 %, o tarp trimečių – daugiau negu pusės jų dantys yra pažeisti ėduonies. Tai iš tiesų labai liūdni skaičiai.

Priklausomai nuo vaiko amžiaus, skiriasi dantų priežiūros priemonės: dantų šepetėliai ir dantų pasta. Priemones vaikams reikėtų rinktis pagal jų amžių, o vaikui augant, šiuos produktus atitinkamai keisti. Pradžioje mažiesiems pakanka tik dantų šepetėlio ir dantų pastos. O štai maždaug nuo trejų metų vaikams, jau galima įvesti pagalbines dantų priežiūros priemones.

Viena iš priemonių – burnos skalavimo skystis, kurių galima rasti skirtų jau nuo 3 metų amžiaus vaikams. Maždaug tokio amžiaus vaikai jau gali imti pažindintis ir su dantų siūlu. Ir visai nesvarbu, kad jis dar ne visai teisingai geba juo naudotis. Svarbu neužmiršti, kad mažiems vaikams dantis turėtų padėti išsivalyti tėvai, kad kuo geriau būtų nuvalomos apnašos.

Tačiau, kad ir kaip kruopščiai laikomės dantų priežiūros namuose, profesionalios odontologo paslaugos yra neišvengiamos. Todėl pasak odontologijos klinikos simetriadentica.lt specialistų, profesionali burnos higiena yra būtina. Naudojant įprastas priemones – dantų šepetėlį, pastą ir skalavimo skystį, ne visuomet nuvalome apnašas sunkiai prieinamose dantų vietose. O susikaupusios ir nevalomos apnašos bei akmenys gali sukelti dantenų ligas ir uždegimą.

Poreikis atlikti profesionalią burnos higieną yra labai individualus. Tačiau ją reikėtų atlikti mažiausiai du kartus per metus. Jeigu apnašos kaupiasi itin sparčiai – kas 3-4 mėnesius. Su itin dažnai besikaupiančiais akmenimis dažniausiai susiduria asmenys, kurie turi susigrūdusius dantis. Tokiu atveju pas odontologus reikėtų lankytis dažniau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>